SEO İle Daha İyi Blog İçeriği Nasıl Oluşturulur?

Çevrimiçi içerik oluşturmanın ana odak noktası nedir? Kitlenize değer katmak, trafiği artırmak, markanızın büyümesine yardımcı olmak ve uzman olduğunuz her konuda farkındalık yaratmak mı? Bunlardan hangisi olursa olsun, sitenizdeki içerik oldukça önemlidir.

Bugün İnternet’te en iyi içerik olarak, kelimeleri daha uzun, daha detaylı ve orijinal görüntülerle, atıflarla dolu makaleler görülmektedir. Ancak sadece bunları göz önüne alarak ve 500 kelimelik makaleler yayınlayarak iyi bir blog içeriği oluşturabileceğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz demektir.

Daha iyi blog içeriği oluşturmak için daha etkili bir silah var artık: ”SEO”. Günümüzde diğer bloglar arasında ön plana çıkmanın yolu artık bu silahı ne kadar düzgün kullandığınıza bağlıdır.

Screen-Shot-2017-03-06-at-2.51.13-AM-720x294

Yazmaya Başlamadan Önce Doğru Anahtar Kelimeleri Bulun

Hemen hemen her gün binlerce blog kuruluyor ve hepsinde temel mantık var; basitçe içerik yazmaya başlayın ve blogunuz da yayınlayın. Yapmanız gereken tek şey sadece yazmak…

Bu pek çok blogun kısa sürede yok olmasına neden olan en önemli etkendir. Yazmak önemlidir, fakat doğru yöntemi uygularsanız.

Bunun içinde stratejinizi önceden planlamanız gerekir:

  • İçeriğin ana hedefini belirleyin,
  • Hedef kitlenizi göz önünde bulundurun,
  • SEO için doğru hedef anahtar kelimeleri seçin.

Şimdi bu stratejiyi uygulayabilmeniz için Ubersuggest denilen anahtar kelime bulma aracını denemelisiniz. Bu anahtar kelime aracı ile rekabet ortamında bir adım öne çıkabilmenize olanak tanıyacak olan anahtar kelimelere ücretsiz olarak erişebileceksiniz.

2018-02-28_11-22-04

Bu kelime aracında yer alan veriler sitenize ve kitlenize yönelik en etkili anahtar kelimeleri bulabilecek şekilde tasarlanmıştır.

Ubersuggest ile ilgili en iyi şey nedir? diye sorsalar şunu derim: Bedava! 🙂

İster yeni bir blog başlatmış olun ister mevcut blgunuzun trafiğini artırma amacında olun, yapmanız gereken şey SEO yani arama motoru optimizasyonu sistemine gereken önemi vermeniz ve oluşturduğunuz içeriğin tanıtımına odaklanmanızdır. Unutmayın SEO blogunuz için her şeydir. 😉

roflbot (4)


Ultimate Dot Com Lıfestyle nasıl canlı yaşıyoruz?

Başlamak için en iyi yol olarak tabir edilen 21 Adım Eğitim Sistemine başvurmanız size yüksek komisyonlar kazandırabilir. Bu eğitim sistemi 1250$…3000$, 5000$ ve hatta 10.000$ yapmanıza yardımcı olabilecek şekilde tasarlanmıştır. Adımlara ek olarak bir de sizinle birebir ilgilenecek olan bir antrenöre sahip olacaksınız. Antrenörünüzle bağlantı kurarsanız emin olun para kazanırsınız.

Detaylı bilgi için bağlantıya tıklayınız: 21 Adım Eğitim Programı

live-the-dream-lifestyle

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.