İçerik Pazarlamada Videonun Önemi

Video pazarlama, bloğunuza trafik çekmenin en etkili yollarından bir tanesidir. Her gün milyonlarca ve hatta milyarlarca insan video izliyor, hal böyle olunca da bloğuna trafik çekmek isteyen blog sahipleri için muhteşem bir trafik kaynağı olarak görülüyor. Üstelik video pazarlama ile tamamen ücretsiz bir şekilde videolarınızı yayınlayarak içeriklerinizi destekleyebilir ve kısa sürede istediğiniz trafiğe ulaşabilirsiniz.

İdeal olarak Youtube’da açacağınız bir kanal ve sonrasında paylaşacağınız videolar ile içeriklerinize hiç olmadığı kadar hızlı bir şekilde trafik çekebilirsiniz.

video-equipment

Neden İşletmenizde Video Kullanmalısınız?

Bir blog yazarı aslında iyi bir işletmeci olmak zorundadır. Bloğunu bir iş gibi görmeli ve paylaştığı her içeriğe özen göstermelidir. Videolar, yazılardan daha fazla etkileşime sahip olduğundan daha fazla trafik anlamına gelmektedir. Öyle ki paylaştığınız bir videoya koyacağınız linkler sayesinde kaliteli içeriğinize sadece trafik çekmekle kalmaz, aynı zamanda kaliteli bir okuyucu kitlesine de sahip olmuş olursunuz.  Videolar düzgün bir şekilde hazırlanırsa eğer, bir izleyici videonuzu 4-6 dakika izleyebilir ve bu da Google’ın bloğunuzu daha hızlı indexlemesi anlamına gelir. Online alanda rekabet çok olacağından bloğunuzda paylaştığınız videolar sizleri rakiplerinizin karşısında güçlü duruma getirebilir.

Peki Neden Youtube?

Youtube, 1 milyardan fazla kullanıcı ve günde 1 milyardan fazla görüntülenme oranlarına sahip bir video paylaşım platformudur. Bunun yanında dakikada 300 binden fazla videonun yüklendiği bir platform olarak da bir blog sahibinin kaçırmaması gereken eşsiz bir trafik kaynağıdır. Başarılı ve profesyonel bir blog olmak istiyorsanız bu trafik kaynağını kesinlikle kaçırmamalısınız. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli husus, videolarınızın kalitesine çok fazla takılmamanızdır. Neticede video pazarlama bir tutarlılık gerektirir. Her zaman mükemmel bir video hazırlamak zorunda değilsiniz ama tutarlı olmak zorundasınız. Ayrıca sürekli videolar paylaşacağınız için videolarınız zaman içerisinde daha da gelişecektir.  Onuncu videonuz ilk videonuzdan kesinlikle daha iyi olacaktır. Bu açıdan başlangıçta videolarınızın çok kaliteli ve mükemmel olmasına dikkat etmeyiniz, zamanla bu kendiliğinden gerçekleşecektir. Aynı zamanda Youtube başarılı bir video oluşturabilmeniz için gereken her türlü imkanı da sizlere tanımaktadır. Size düşen bu imkanlardan en iyi şekilde istifade edebilmektir.

Korkunun Üstesinden Gelmek

Çoğu kişi kamera karşısına geçip konuşmaktan korkar, bu gayet doğal bir durumdur. Bunu aşmanın en güzel yanı ise bu korkuyla yüzleşmektir. Yaklaşık 6 aydır parasorunlari.com’da yazılar paylaşıyorum. Yakın zamanda para sorunları ile ilgi bir de Youtube kanalı açmayı düşünüyorum. Evet bende kamera karşısına geçmekten biraz korkuyorum ama başarılı bir blog yazarı olmak istiyorsam bunu yapmam gerektiğini de çok iyi biliyorum. Bu açıdan sizlere tavsiyem kameranızı karşınıza alın ve video çekmeye başlayın. Bunu yaparken de şu hususlara dikkat edin;

  • Videolarınızı her zaman açık ve tutarlı bir mesajla oldukça basit tutun,
  • Kendinizi kasmayın ve içinizden geldiği gibi konuşun,
  • Videolarınızı kısa tutun, uzun videolar izleyiciyi sıkabilir,
  • Kameraya odaklanın ve göz teması kurun, sanki karşınızda birisiyle konuşuyormuş gibi hayal edin,

İyi bir kamera ve iyi bir mikrofona yatırım yapmak işinize katkı sağlayacağından asla bunu boşa giden bir para olarak görmeyin. İyiden kastettiğim pahalı anlamına da gelmemektedir. Kaliteli ve uygun fiyatlara sahip bir kamera ve mikrofonda satın alabilirsiniz. İşinize gereken değeri vermek isteyen biriyseniz içerik pazarlamada videonun önemine her zaman dikkat etmelisiniz.

Unutmayın, başarıya ulaşabilmek için tek bir yoldan gitmeniz sizi çıkmaz bir sokağa götürecektir. Bunun yerine birden fazla yolu kullanarak emin adımlarla başarıya ulaşabilirsiniz.


Başlamak için en iyi yol olarak tabir edilen 21 Adım Eğitim Sistemine başvurmanız size yüksek komisyonlar kazandırabilir. Bu eğitim sistemi 1250$…3000$, 5000$ ve hatta 10.000$ yapmanıza yardımcı olabilecek şekilde tasarlanmıştır. Adımlara ek olarak bir de sizinle birebir ilgilenecek olan bir antrenöre sahip olacaksınız. Antrenörünüzle bağlantı kurarsanız emin olun para kazanırsınız.

Detaylı bilgi için bağlantıya tıklayınız: 21 Adım Eğitim Programı

Yevgen’in videosunu izleyin, gerçekten ilham almak gerekiyor.  Yevgen bu işten 56 bin dolara yakın para kazandı ve bu sadece bir örnek…

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.