Bloğunuza Nasıl Trafik Çekebilirsiniz?

Kaliteli ziyaretçileri çekebilmeniz için kaliteli yazılar yayınlamanız gerekir.  Bloglamanın temel prensibi budur aslında. Bloğunuzda iyi ve kaliteli içerik üretebilirseniz, ziyaretçiler bloğunuzda kalacak ve bloğunuz yüksek bir etkileşim oranına sahip olacaktır. Bir kullanıcı eğer arama motorlarında bir içerik ararken bloğunuzda yer alan bir videoyu izlerse işte o zaman Google bunun farkına varacak ve bloğunuzu destekleyecektir. Çoğu blog yazarı videolara gereken önemi göstermiyor, halbuki bloğunuzda yayınladığınız videolar sizlere trafik olarak geri dönecektir.

İçerikleriniz gerçekten kaliteliyse kullanıcılarınız bloğunuzu yer imlerine ekleyecek ve her gün bloğunuzu ziyaret edeceklerdir.  Bunlar trafiğin temelleridir, ancak bilmeniz gereken farklı ipuçları da vardır.

 İşte sizlere blog trafiğinizi artıracak birkaç farklı ipucu:

blog-images2-33-1024x499

1 – Sosyal Medya ile Blog İçeriğinizi Tanıtın

Bloğunuzda yayınladığınız içerikleri tanıtmanın en etkili yollarından birisi şüphesiz sosyal medyadır. Özellikle WordPress bloğunuza sosyal paylaşım butonları ekleyerek bir etkileşim yaratabilir ve yüksek bir trafik hacmine sahip olabilirsiniz. Paylaşılan içeriğiniz aynı zamanda harekete geçirici bir mesaj da içerirse işte o zaman etkileşim oranını iki kat daha artırmış olursunuz. İnsanlar bloğunuzu ziyaret eder ve içeriklerinize yorumlar eklemeye başlar. Unutmayın, yorumlar bir blog için oldukça önemlidir. Bir bloğun değerini belirleyen temel unsurlardan bir tanesi de yorumlardır.

2 – Daha İyi Başlıklar Yazın

Başlıklar, trafik almak isteyen bir blog için oldukça önemli bileşenlerdir.  İçeriğinizi oluştururken başlıklarınıza dikkat etmezseniz, bu pek çok trafiği kaçıracağınız anlamına gelir. İçeriğinizi oluşturmadan önce  içeriğinizle ilgili bir dizi başlık oluşturmanızı tavsiye ederim. Daha sonra içeriğiniz ve okurlarınız için en uygun olacağını düşündüğünüz başlığı seçebilirsiniz. Başlıklarla alakalı bilmeniz gereken en önemli nokta, başlıklarınızda anahtar kelimelere de yer vermenizdir. Örneğin; ‘’trafik’’ anahtar kelimemiz olsun, bunu başlıkta kullanmanız arama motorlarında size büyük fayda sağlayacaktır.

İçeriğinizi yayınladıktan sonra hangi içeriklerinizin daha çok ilgi gördüğünü belirleyebilir ve o içeriğiniz üzerinde iyileştirmelerde bulunarak daha fazla ziyaretçi çekebilirsiniz.

3 – Fotoğrafları Dahil Edin

Bir blog yazarı, içeriklerini daha çekici hale getirebilmek için fotoğrafları kullanmak zorundadır. İlgi çekici ve de en önemlisi içeriğinizle alakalı paylaşacağınız resimler okurların oldukça hoşuna gidecektir. Fotoğraflarınıza koyacağınız kısa bir açıklama trafik sayınızı artıracaktır. Şöyle ki, bir kişi Google’da bir anahtar kelimeyi aradığında ve resimleri tıkladığında sonuçları görecektir. Burada yer alan resimler bir alt etiketle etiketlendiğinden bloğunuza kaliteli trafik çekebileceksiniz.

4 – Konuk Bloglama Öldü mü?

Konuk bloglama, bir başka bloğa ürettiğiniz içerikler ile trafik çekebilmeniz açısından son derece önemli olan bir trafik çekme yöntemidir. Ancak ne yazık ki günümüzde çoğu blog yazarı konuk bloglamayı ihmal etmektedir.

Size tavsiyem hedeflemek istediğiniz blogların bir listesini yapmanızdır, bunu bir elektronik tabloda ya da Google sayfalarında yapabilirsiniz. Listenizi oluşturduktan sonra konuk olmak istediğiniz bloğun yazarıyla iletişime geçebilir ve içeriklerinizi yayınlayarak trafik çekebilirsiniz.


ultimate-dot-com-lifestyle

Başlamak için en iyi yol olarak tabir edilen 21 Adım Eğitim Sistemine başvurmanız size yüksek komisyonlar kazandırabilir. Bu eğitim sistemi 1250$…3000$, 5000$ ve hatta 10.000$ yapmanıza yardımcı olabilecek şekilde tasarlanmıştır. Adımlara ek olarak bir de sizinle birebir ilgilenecek olan bir antrenöre sahip olacaksınız. Antrenörünüzle bağlantı kurarsanız emin olun para kazanırsınız.

Detaylı bilgi için bağlantıya tıklayınız: 21 Adım Eğitim Programı

Yevgen bu sistemden 56 bin dolar kazandı. SENDE YAPABİLİRSİN!

Videonun keyfini çıkarın.

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.