Öğrenci Milyoneri: Bölüm -2/Mezun Rehberi

Bir eğitim hayatından iş hayatına geçmek göz korkutucu bir ihtimal olabilir. Ancak önümüzdeki birkaç yıl içerisinde bir milyoner olma hayalinden asla vazgeçmeyin, hayatınızla ilgili bazı endişeleriniz var elbette. Bu gayet normal karşılanabilir, neticede artık gerçek hayatla tanışmak için serüveniniz mezun olduktan sonra başlamış olacak.

Fakat size verebileceğim en önemli tavsiye, bilinmeyen şeyler hakkında endişelenmeyin. Her şey düzelir ve yüksek hayatlara ulaşabilmeniz için önünüzde çok yol vardır… Yeter ki mücadeleyi elden bırakmayın ve karşınıza çıkan fırsatları iyi değerlendirin.

timthumb

1- Bir İşe Girmek

Gelirinizi bu aşamada en üst düzeye çıkarabilmeniz için önceliğiniz kendi alanınızla ilgili bir iş bulmak olmalıdır. Ancak günümüzde üniversiteli işsiz sayısını da göz önünde bulundurursak bu bariz zor bir süreçtir. Maalesef ülkemizin en önemli sorunlarından birisi olan üniversiteli işsiz sayısı her geçen gün artmaktadır, bunlardan birisi de benim. Kendi işimi yapamıyorum ve şuan farklı bir işle meşgulüm.

Ancak burada anlatmak istediğim, kendinize bir kariyer planlaması yapmak ve asla vazgeçmemek. Üniversiteyi bitirmiş olabilirsiniz, fakat bir şekilde eğitim hayatınıza devam edebilmelisiniz. Örneğin; bir işte çalışırken aynı zamanda yüksek lisans eğitimi alabilirsiniz. Elbette bunun kolay olduğunu size kimse söylemiyor… Hem çalışmak hem eğitim hayatına devam etmek…Gerçekten çok zor, fakat biraz düşününce doğru olduğunu sizde fark edeceksiniz.

2- İşe Başlama

Yirmili yaşlarda zengin olmanın hızlı yolu, 5 yıl içinde yüksek gelir elde edebileceğiniz bir işe başlamaktır. Kariyer planlaması sizin için zor ve yorucu bir süreç olarak görülüyorsa, o halde kendinize yüksek kar elde edebileceğiniz bir iş kurmanız gerekir.

Elbette kesinlikle şu kadar para kazanabilirsiniz diyemem, neticede her işte bir risk faktörü vardır. Uzun vadeli bir kazanç elde etmek isteyen herkes bu riski göze almak zorundadır.

Başlamadan önce iyi araştırılmış bir fikriniz ve sağlam bir iş planınızın olması çok önemlidir. Bunun yanında asıl önemli olan şey sizin kararlılığınız ve göstermiş olduğunuz mücadeledir.

Şu yazıyı da okuyabilirsiniz: 500 TL’lik Sermaye İle Nasıl Servet Yapılır?

Yazar Hakkında:

adsc4b1z12

Yunus Öztürk,
2015 yılında Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Tarih Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. Her zaman yazmayı seven birisi olarak bir blog açmaya karar verdi. İnsanların hayatlarını en fazla ilgilendiren para sorunları üzerine bir blog kurdu ve şimdi insanlara yardımcı olmak için yazılarını paylaşıyor.

21 Adım Eğitim Sistemiyle Para Kazanın!

live-the-dream-lifestyle

Başlamak için en iyi yol olarak tabir edilen 21 Adım Eğitim Sistemine başvurmanız size yüksek komisyonlar kazandırabilir. Bu eğitim sistemi 1250$…3000$, 5000$ ve hatta 10.000$ yapmanıza yardımcı olabilecek şekilde tasarlanmıştır. Adımlara ek olarak bir de sizinle birebir ilgilenecek olan bir antrenöre sahip olacaksınız. Antrenörünüzle bağlantı kurarsanız emin olun para kazanırsınız.

Detaylı bilgi için bağlantıya tıklayınız: 21 Adım Eğitim Programı

Örnek Videoyu İzleyebilirsiniz:

Yevgen bu sistemden 56 bin dolar kazandı, işte canlı örnek.

 

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.