Öğrenci Milyoneri: Bölüm-1

Hepimiz bizleri uzak yerlere götüren hayallere dalarız, kimimiz çok para hayal eder kimimiz mutlu bir evliliği ya da her ikisini… Çok para hayali kuranlar milyoner olanlara bakar ve onları çok şanslı olarak görürler, çünkü onlara göre milyonerler ağızlarında gümüş kaşıkla doğmuştur. Kendisinin bir gün milyoner olabileceğini düşünmek istemez ulaşılamayacak bir hedef olarak gelir ona.

Ancak sizlere hayatınızın geri kalanını bir milyoner gibi yaşayabilmeniz için toplam 3 bölümden oluşan bir rehber hazırladım. Bölüm 1 için okumaya devam edin…

chris-tarrant-min

Aslında bir milyoner olmak pek çok şey anlamına gelebilir, fakat ben sizlere servetinizi 1.000 000 liranın üzerine taşıyabileceğiniz gerçekçi bir rehber sunacağım.

1- Hedefler Belirlemek

Changing-goals

Para oyunu uzun bir süreçtir ve hemen toplayabileceğiniz bir meyve değildir. Milyoner sorununuzu düşünmeden önce hayatınızda bazı değişiklikler yapmak için karar vermelisiniz.

Hayallerinizi, hırsınızı ve becerilerinizi sergileyebileceğiniz uygun ve gerçekçi bir yol bulmak zorundasınız.

Daha sonra gelir hedefleri belirlemeye değineceğim, ancak bu konuda ciddiyseniz o zaman hayal kurmanın yanında nasıl başarabileceğinizi de bilmeniz gerekir. Her hedef sizin göstermiş olduğunuz çaba neticesinde gerçekleşecektir, bunu sakın unutmayınız.

Hedefinizi belirleyin ve ulaşmak için mücadeleye başlayın!

2- Harcama Alışkanlıklarınızı Sıralayın

Budgeting

Bir milyoner olmak istiyorsanız bir milyoner gibi düşünmek zorundasınız. Ne harcadığınızı çok iyi bilmeli ve tasarruf etmesini bilmelisiniz.

Milyonerler sadece harcama alışkanlıklarının farkında olan kişiler değillerdir. Aynı zamanda tasarruf ederek paralarını katlamayı da çok iyi bilirler.

Önce alışkanlıklarınızı değiştirmeli ve tasarrufu hayatınızın bir parçası haline getirmelisiniz.

3- Para Becerilerinizi Geliştirin

Take-cash-only

Öğrenci olduğunuz zamanları iyi değerlendirmelisiniz, giderlerinizi not etmeli ve planınızı iyi yapmalısınız.

Unutmayın, öğrenciyken bütçesinin farkında olan birisi zenginlik için ilk adımını atmış demektir. Aynı zamanda bu kişi girişimci ruha sahip birisidir, çünkü parasının değerini bilen geleceğin zenginleri arasındaki yerini alacaktır.

Ama  ben öğrenci değilim diyorsanız da o zaman bir sonraki bölümü takip edin, orada mezunlar için farklı ipuçları sunacağım.

”Bir aptal ve parası yakında ayrılır” diyorlar ve bu milyoner olmak isteyen birisi için anlamlı bir söz. Sorularınız varsa sormaktan çekinmeyin, bir diğer bölümde görüşmek dileğiyle… Takipte kalın!

Gelecek Bölüm: Öğrenci Milyoneri: Bölüm-2 (Mezun Rehberi)


Başlamak için en iyi yol olarak tabir edilen 21 Adım Eğitim Sistemine başvurmanız size yüksek komisyonlar kazandırabilir. Bu eğitim sistemi 1250$…3000$, 5000$ ve hatta 10.000$ yapmanıza yardımcı olabilecek şekilde tasarlanmıştır. Adımlara ek olarak bir de sizinle birebir ilgilenecek olan bir antrenöre sahip olacaksınız. Antrenörünüzle bağlantı kurarsanız emin olun para kazanırsınız.

Detaylı bilgi için bağlantıya tıklayınız: 21 Adım Eğitim Programı

Yevgen’in videosunu izleyin, gerçekten ilham almak gerekiyor.  Yevgen bu işten 56 bin dolara yakın para kazandı ve bu sadece bir örnek…

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.