Ebay’da Başarılı Olmanız İçin 3 Satış İpucu

Herkes bugünlerde Ebay üzerinden para kazanmak istiyor, peki bu çevrimiçi pazarda patron olmanız için nasıl çalışmanız gerekiyor?

ebay-1

İster çevrimiçi kendi işinizi kurmak istiyor olun ister eski kıyafetlerinizi, kullanmadığınız eşyalarınızı elden çıkarma amacında olun öncelikle bu işin en önemli noktalarını öğrenmeniz gerekir.

Niyetiniz ne olursa olsun başlamadan önce şu 3 ipucuna bir göz atın:

1- Satmadan Önce Düşünün

confusedbritney

İster bir çift ayakkabı ister eski bir kitap, her ne olursa olsun bir ürünü satmadan önce pazar araştırması yapmalısınız.

Peki bu neden gerekli?

Piyasada ilgi gören ürünlere yönelmeniz Ebay’da başarılı olmanız için en önemli unsurdur. Bunun içinde öncelikle düşünmelisiniz, satacağınız üründen ne kadar satılmış hangi yaş grupları satın almış hepsini göz önünde bulundurmalısınız. Bunu yapmadığınız taktirde bir tane ürün bile satamazsınız.

2- Satış Yapmadan Önce Profilinizi Oluşturun

Getting-Online

İlk izlenim her zaman önemlidir öyle değil mi? Bu hemen hemen her şeyde böyledir. Siz ilk olarak profilinizi insanların dikkatini çekebilecek şekilde oluşturursanız daha fazla müşteri kazanırsınız. Bunun yanında kullanıcı adınızda müşteri çekebilme noktasında oldukça önemli olacaktır. Neticede siz bir marka yaratmaya çalışıyorsunuz, kullanıcı adınızda sizin markanız olacaktır.

İşinizi düzgün bir şekilde rayına oturtmak ve profesyonel bir satıcı haline gelmek istiyorsanız bu hususu asla göz ardı etmeyin.

3- Başlamadan Önce Bir Ebay Satıcısı Olma Maliyetlerini Öğrenin

budgetnow

Bir işte para kazanmaya başlamadan önce az da olsa yatırım yapmanız gerekir. Ebay’da satış yapmak isteyenler bunu bir iş olarak görmelidir. Nasıl ki bir dükkan açacağınız zaman maliyeti oluyorsa bu sistemde satış yapmanın maliyeti de vardır.

Göz önünde bulundurulması gereken Ebay satıcı maliyetleri:

  • Ayda 20 ögeyi ücretsiz listeleme izniniz vardır, bundan sonra öge başına 184 TL ödersiniz.
  • Toplam satışın %10’unu Ebay  alır.
  • Ebay ile ne kadar satış yaptığınıza bağlı olarak vergi de ödersiniz.

Gördüğünüz üzere Ebay’da satış yapmak sadece ürün yüklemekle olmuyor. Öncelikle bunu ciddiye almalı ve yukarıda yer alan ipuçlarına dikkat etmelisiniz. Hedeflerinizi iyi belirler ve gereğini yaparsanız iyi paralar kazanabilirsiniz.


Başlamak için en iyi yol olarak tabir edilen 21 Adım Eğitim Sistemine başvurmanız size yüksek komisyonlar kazandırabilir. Bu eğitim sistemi 1250$…3000$, 5000$ ve hatta 10.000$ yapmanıza yardımcı olabilecek şekilde tasarlanmıştır. Adımlara ek olarak bir de sizinle birebir ilgilenecek olan bir antrenöre sahip olacaksınız. Antrenörünüzle bağlantı kurarsanız emin olun para kazanırsınız. Unutmayın, Dot Com Yaşam Tarzı ile hayatınız tamamen değişebilir!…

Detaylı bilgi için bağlantıya tıklayınız: 21 Adım Eğitim Programı

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.