Evden Para Kazanabilmeniz İçin Yapmanız Gereken 2 Şey

Evden çalışma fikri her zaman her insana cazip gelmiştir. İşte sizlere evden para kazanabilmeniz için yapmanız gereken 2 şey:

Work-from-home-min

İnternet uzaktan çalışma olanaklarıyla doludur ve bugünlerde evden çalışma fikri sürekli ön planda yer almaktadır. Bu fikir herkese cazip gelse bile bu yatarak para kazanabileceğiniz anlamına gelmemektedir. Evinizin rahatlığında çalışsanız bile disiplinli olmak zorundasınız. Aksi taktirde para kazanmanız mümkün değildir.

Tavsiyelerimi dikkatlice okuyun ve harekete geçmek için hazır olun!

1- Doğru İşi Bulun

Ross-Chandler-quit-the-gym-min

İnternet pek çok iş fırsatlarıyla doludur, ancak önemli olan sizin için doğru olanı bulmaktır. Eğer doğru olan işi bulamaz ve bu işi ciddiye almazsanız para kazanamazsınız.

Peki doğru işi nasıl bulabilirsiniz?

Bu aslında sizin ilgi alanlarınıza ve yeteneklerinize göre değişiklik gösterir ama ben size benim kullandığım bir yöntemi göstermek istiyorum. Şuan için internetten para kazandığım en etkili yöntemlerden birisi makale yazarlığı yapmaktır. Bunun içinse kullandığım iki site vardır ve hala bu iki siteden para kazanmaktayım. Birincisi SEOtorite.com, bu kurumsal bir firmaya ait bir SEO sitesidir. Makale başına 5 TL vermektedir ve piyasaya göre bu oldukça iyi bir rakamdır. Bir diğer site ise yazkazan.net‘tir, bu site makale başına çok para vermese bile makele yazarlığı yaparak iyi paralar kazanabilirsiniz. Neticede ne kadar makale yazabileceğiniz sizin elinizdedir, herhangi bir sınırlama yoktur. Tabii ben sadece bana uygun olan para kazanma yöntemini örnek olması amacıyla gösterdim. Sizde kendinize uygun bir para kazanma yöntemi bulabilirsiniz. Eğer hiç fikriniz yoksa blogumdaki diğer yazılara bir göz atın, eminim sizin için bir fikir vardır.

2-  Çok Fazla Çalışmayın

Stewie-insane-min

Evden çalışmanın en güzel yanı esnek saatlere sahip olmasıdır. Yani canınız istediğinde bir çay ya da bir kahve içebilir, dilediğiniz yemeği dilediğiniz saatte yiyebilirsiniz. Disiplinli çalışmakla çok fazla çalışmak ayrı şeylerdir. Çoğu insan bu iki unsuru birbirine karıştırmaktadır. Evet…Disiplinli olmak zorundasınız, eğer gerçekten para kazanmak istiyorsanız. Ancak çok fazla çalışıp kendinizi çok yorarsanız o zamanda işinizden gerekli olan verimi alamazsınız.

Bunun yanında sürekli eve kapanıp kalmanızda doğru değildir. 8 Saat bilgisayar başında çalışmaktansa günde 4-5 saat disiplinli çalışın daha fazla verim elde edersiniz. Bir de vücudunuzun temiz havaya da ihtiyacı olacağından dışarı çıkıp hava almanız ve kafanızı dağıtmanız da dikkatinizi toplamanız açısından  büyük fayda sağlayacaktır.

Sizlere bu bölümde dikkat etmeniz gereken en önemli iki şeyi gösterdim. İnternetten para kazanabilmeniz için bu iki unsura dikkat etmeniz gerektiğini unutmayın. Bir diğer bölümde görüşmek dileğiyle…

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.