Paradan Tasarruf Etmeniz İçin Öğrenmeniz Gereken 2 Hayati Ders

Çoğu kişi hayatında paradan tasarruf elde etmek için mücadele eder. Ancak bunun için öğrenmeniz gereken 2 hayati ders olduğunu unutmayınız. Bu iki ders sizlere tasarruf elde edebilmeniz için bir fikir verecektir.

1- Reklamların Sizlere Söylediği Her Şeye Güvenmeyin

Confused-student

Bir reklam size her zaman bir ürünün en iyisi olduğunu göstermek için mükemmel bir araçtır. Ancak her reklam sizlere en iyiyi sunmayacağı gibi paranızın boşa gitmesine de neden olacaktır. Bir düşünün, bir ürün alacaksınız ve sadece reklama bakarak aldandınız ve o ürünü gidip satın aldınız. Sonrasında ürünün hiç beklediğiniz gibi bir ürün olmadığını gördünüz. İşte bu noktada sadece reklamlara güvenmeniz doğru değildir. Reklamlar sizlere kötü bir ürünü bile iyiymiş gibi gösterebilir.

Peki Ne Yapabiliriz?

Yapmanız gereken şey bir şey satın alırken detaylıca araştırma sürecinden geçirmenizdir. Sadece reklamlara güvenmemeniz ve o ürünün özellikleri hakkında bilgi sahibi olmanız paradan tasarruf edebilmenizin en temel kuralıdır.

2- Kredi Kartlarının Şimdiye Kadar İyi Bir Fikir Olup Olmadığına Karar Verin

fraudsters

Kredi kartları, hayatımızın olmazsa olmazı gibi görünür her zaman. Acaba gerçekten de öyle midir? Bir kredi kartına sahip olmak mevcut pek çok potansiyel tuzağın içerisine çekilmektir aslında. Kredi kartları sizleri bir borç sarmalının içerisine sürükler. Para vermeden sadece kartı kullanarak alışveriş yapmak hoşunuza gider, ancak ödeme günü geldiğinde ne kadar harcama yaptığınızın farkına bile varmazsınız. Ben ne almışım bu kadar diye kara kara düşünürsünüz. Tavsiyem bir kredi kartı kullanmamanız yönündedir, fakat eğer mecbursanız o zaman doğru bankalara yönelmenizde fayda vardır. Faiz oranları yüksek bir bankadan kredi kartı alırsanız bırakın hayatınızda paradan tasarruf etmeyi ayın geri kalanını zor tamamlarsınız. Bu açıdan bankaların sizlere sunmuş olduğu fırsatları iyi değerlendirin. Araştırma yapmadan rastgele bir bankadan kredi kartı çıkartmayın.

Zil çalışıyor arkadaşlar, bugün sizin için! Okulda öğrenmediğiniz bu iki hayati dersi uygulamanızın zamanı geldi de geçiyor bile. Artık hayatınızın geri kalanında kendi finansal özgürlüğünüzü sağlamak için gerekli olan bilgiye sahip olmanızın vakti geldi. Bir diğer bölümde görüşmek dileğiyle… Sorularınız varsa sormaktan asla çekinmeyiniz.

roflbot (4)

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.