Bir Blog ile Para Kazanmanın En Temel Yolu: Affiliate Marketing

Bir blog’dan para kazanmak uzun bir yolculuğun başlangıcıdır aslında. Blog’dan para kazanmanın pek çok yolu vardır ve bunlar içerisinde en dikkat çekeni ise şüphesiz Affiliate Marketing, yani satış ortaklığı yöntemidir.

 

Sistem Nasıl Çalışır?

what-is-affiliate-marketingSatış ortaklığı sisteminden para kazanmak için pek çok platform vardır. Hatta bunlar içerisinde yerli satış ortaklığı siteleri bile mevcuttur. Ancak ben iki temel platformu kullanmaktayım ve oldukça memnunum. Kazancımı burada paylaşmayacağım, fakat şunu bilmenizi isterim ki çok olmasa bile hatırı sayılır paralar kazandım ve kazanmaya da devam ediyorum. Yapmanız gereken şey kendinize tanıtabileceğiniz bir Affiliate Marketing ürünü seçmek ve size özel satış linki ile bu ürünün satışını gerçekleştirmek. Sistem sizlere %30 ile %50 civarında komisyon verecektir ki bu ürüne ve platforma göre çeşitlilik gösterecektir. Örneğin; ben Hostgator ve Aweber üzerinden satış yapıyorum ve bunlar içerisinde en popüler olanı Hostgator’dur. Hostgator satış hacminizi genişlettikçe size daha fazla para verebiliyor. Satış başına 125 dolar komisyon bile alabilmeniz mümkün hatta daha fazlasına bile sahip olabilirsiniz. 125 dolar bugün Türk parasıyla 480 lira gibi bir paraya denk geliyor ve bu düşünüldüğünde gerçekten çok güzel bir para. Düşünsenize bir satış yapıyorsunuz ve yüksek kazanç elde ediyorsunuz. Sizde eğer bir blog sahibiyseniz bu yöntem üzerinden para kazanabilirsiniz. Tabii şunu da unutmamak gerekir hemen para kazanırsınız demiyorum. Her şey sizin göstermiş olduğunuz emeğe ve harcamış olduğunuz zamana bağlıdır. Eğer bu yöntem ile hemen para kazanabileceğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Önce başarılı bir blogger olmak zorundasınız, bu işiniz için oldukça önemlidir. Ama diyorsanız ki benim blogum yok o halde daha fazla vakit kaybetmeden gidin blogunuzu açın. Nasıl yapılacağını öğrenmek için adım adım eğitimimi inceleyin:

roflbot (4)Bencillikten ve Kıskançlıktan Kurtulun

Neden bencillikten ve kıskançlıktan kurtulmalısınız? Bencillik ve kıskançlık, insanı körelten ve hatta toplum olma bilincini ortadan kaldıran iki tehlikeli duygudur. Toplum olarak ilerlemenin önündeki en büyük engeldir. Yurt dışında bakıyorsunuz insanlar birbirine destek çıkıyor, daha doğrusu sahip çıkıyor. Örneğin; yurt dışındaki bir birey bir blog sitesinde faydalı bir yazı okuduysa o yazıyı yazan kişinin gelir elde etmesi için reklamlara tıklıyor. Bu düşünüldüğünde ne kadar güzel bir şey değil mi? Kendisi bir şeyler öğreniyor ve istiyor ki o yazıyı yazan adama faydam dokunsun. İşte biz bu noktada kaybediyoruz, bizim insanımız diyor ki ben kazanamıyorsam o da kazanmasın. Ancak iş bloguma gelip yazımı okuduğu zaman değişiyor elbette. Bu yazı için vermiş olduğum emeği ve harcamış olduğum zamanı görmezden geliyor. Bu bence yanlış bir tutum ve değişmesi gerekiyor. Affiliate Marketing sistemi üzerinden para kazanabilirsiniz, fakat kıskanç insanlarla karşılaşabileceğinizi asla unutmayınız.

Affiliate Marketing ile alakalı bir sorunuz varsa sorabilirsiniz ya da siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.