500 TL’lik Sermaye ile Nasıl Servet Yapılır?

Birçok girişimci çoğu zaman harekete geçmekten korkar; çünkü mükemmel fikri bekliyorlar ya da harekete geçecek sermayeleri yok. Bazıları ise bir işte başarılı olmak için çok para gerekli olduğunu düşünür ve bunun için harekete geçmez. Ancak bu her iş için böyle değildir, sadece 500 TL’lik bir sermayeyle bile bir servet inşa edebilirsiniz. Peki nasıl?

Alın ve Çevirin

1502291161_1.-Buy-And-Flip-(Vaynerchuk)

 

En yoksullarımızın bile dolabında kullanmadığımız bazı kıyafetler vardır öyle değil mi? Hatta bazen bu kıyafetlerle ne yapacağımızı bilemeyiz ve çöpe atarız. Ancak yurt dışında durum bundan biraz daha farklıdır. Yurt dışında insanlar eski kıyafetlerini indirimli olarak İnternet üzerinden satışa çıkarır. Bu kıyafetler içerisinde öyle kıyafetler vardır ki sanki hiç kullanılmamış. İşte sadece 500 TL ile nasıl servet inşa edilir’in sırrı burada saklıdır. Ebay’da bu tarz kıyafetleri arayıp bularak uygun fiyata satın alabilir ve sonrasında kendi oluşturduğunuz e ticaret sayfasında satabilirsiniz. Bu yöntemle düşük sermayeyle iyi paralar kazanan girişimci sayısı oldukça fazladır. Buna en güzel örnek ise başarılı girişimci Gary Vaynerchuk’tur. Gary, kurnazlığı ve ticari zekası ile yaklaşık 2 yıl içerisinde milyonlar kazanmış bir isimdir, üstelik sadece bu yöntemle.

Bu işin dezavantajı ise oldukça bol vakit ayırmanız gereken bir iş olmasıdır. Bu yönüyle çoğu girişimci için sıkıntılı bir durum olsa da mutlaka denemeniz gereken bir yöntemdir. Emek olmadan kazanç olmaz der büyüklerimiz ve bu konuda da sonuna kadar haklılardır. Neticede hiç kimse yatarak bir servet inşa edemez. Evet, 500 TL’lik bir sermaye ile bir servet inşa edebilirsiniz, tabii emek sarf ederseniz. Boş zamanlarınızı bu açıdan iyi değerlendirmek sizin faydanıza olacaktır, aksi taktirde giden zamanın asla geri gelmeyeceğini unutmayınız. Sorularınız varsa sormaktan çekinmeyiniz, bir diğer bölümde görüşmek dileğiyle…

roflbot (4)

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.