Google ”Şimdi Satın Al Düğmesini Ekliyor” Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?

İnsanlar İnternette gezinirken ulaşmak istediklere şeye en kısa sürede ulaşmayı arzu ederler. Diyelim bir şey satın almak istiyorsunuz ve kolaylıkla o sayfaya gidip dilediğiniz ürünü beğenerek satın almak istersiniz. Bu açıdan Google insanların bu ihtiyacını göz önünde bulundurarak ana sayfasına ”satın al” düğmesi eklemeye karar verdi.

”Şimdi Satın Al”

buynow-688x387

Google önümüzdeki birkaç ay içerisinde bu yeni stratejiyi test edeceğini duyurdu ve ben online alışverişte yeni bir dönemin başlayacağına inanıyorum. Aslında Google’ın planladığı şey oldukça basit. Doğrudan arama sayfasında yer alan sponsorlu liste ile İnternet üzerinde satılan tüm ürünlere tek tıkla ulaşabileceksiniz. Ayakkabı mı almak istiyorsunuz istediğiniz ayakkabı modelleri anında karşınıza çıkacak. Alışveriş olasılığını kolaylaştırmayı hedefleyen bu strateji eminim hoşunuza gidecek. Ancak Google’ın dikkat etmesi gereken husus, bu ”Satın Al” düğmesinin insanları rahatsız etmemesi. Neticede Google bir arama motoru ve insanlara müdahalede bulunması iyi bir şey değil. Eğer Google bu konsepti yakalayabilir ve çok göze batmayan bir uygulamayı devreye sokarsa önemli satışların gerçekleşeceğine inanıyorum.

Tabii bunu öncelikle test etmeleri de güzel bir şey. Nitekim insanların beğenilerine göre hareket edeceklerinden test sürecini uzun tutmayı planladıkları aldığım haberler arasında yer almaktadır. Bu test süreci başarıyla tamamlanırsa alışverişte yeni bir dönem kaçınılmaz olacaktır. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu ”satın al” düğmesi insanlar açısında faydalı olabilir mi ya da ne gibi olumsuz sonuçları olabilir?

Not: Değerli okurlarım, iş yoğunluğundan ötürü artık yazıları mı Çarşamba, Cuma ve Pazar günleri yayınlayacağım, takipte kalın!

roflbot (2)

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.