Kendi Youtube Kanalınızı Açın Para Kazanın

Youtube, çağımızın en çok izlenilen ve en fazla videonun yer aldığı bir video barındırma platformudur. Hatta öyle ki televizyondan daha fazla izlendiği ve artık Youtube’un dünya üzerinde en çok takip edilen platform olduğu bilinmektedir. İnsanlar da kendi videolarını Youtube’a yükleyerek reklam gelirlerinden para kazanmakta ve nitekim geçimini dahi bu videolar üzerinden sağlayan insan sayısı da her geçen gün artmaktadır. Örneğin; PewDiePie sadece video oyunları oynayarak yılda milyonlarca dolar kazanıyor.

maxresdefault (8)

Peki Türkiye’de Durum Nedir?

Türkiye’de reklamlara verilen paralar göz önünde bulundurulduğunda maalesef milyonlar kazanabilirsiniz diyemiyorum. Ancak iyi  bir konu seçer ve başarılı videolar yüklerseniz hatırı sayılır paralar kazanabilirsiniz. En çok takip edilen ve insanların severek izlediği konular arasında; nasıl yapılır, komik videolar, seyahat, müzik vb. pek çok konu bulabilir ve hazırladığınız videolar sayesinde Youtube reklam gelirlerinden payınızı alabilirsiniz.

Peki İzlemeniz Gereken Yol Nedir?

Öncelikle kendinize bir kanal oluşturmalısınız, sonrasında konunuzla ilgili belirlediğiniz günlerde düzenli videolar yüklemelisiniz. Ardından videoların kaliteli olmasına, bilgi verici ve eğlenceli olmasına özen göstermelisiniz, böylece kendinize bir kitle oluşturmuş olur ve takipçi sayınızı da her geçen gün artırırsınız. Sosyal medyada aktif olmalı ve yüklediğiniz her videoyu buralarda paylaşmalısınız. Bu bir Youtube kanalının başarılı olması açısından son derece önemlidir. Şunu da sakın unutmayınız, ne kadar çok görüntüleme  o kadar çok para demektir. Kitlenizi büyüttüğünüz an doğrudan gelirinizi de büyütmüş olursunuz. Aklınızda bir fikir mi var o halde vakit kaybetmeden gidin ve bir Youtube kanalı açın, hem para kazanın hem de meşhur olun.

Youtube para kazanma dünyasına adımınızı attığınız an ufak bir pişmanlık yaşayabilirsiniz; neden daha önce bir Youtube kanalı açmadım diye…Bu açıdan ne kadar erken açarsanız sizin için o kadar iyi olacaktır. Sorularınız varsa sorabilir ya da görüşlerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bir diğer bölümde görüşmek dileğiyle…

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.