Google Adsense İle İlgili Merak Edilen Sorular ve Cevapları!

Google Adsense, yıllar geçse de bir web site ya da bir blog sahibinin vazgeçemeyeceği gelir kaynağıdır. Öyle ki Adsense ile ilgili belki sayısız makaleler okumuş ve pek çok şeyi merak eder olmuşsunuzdur. Bu açıdan sizlerle Google Adsense ile ilgili merak edilen sorulara cevaplar bulmaya çalışacağız.

google-adsense-premium

 

 

1-  Adsense Reklam Boyutunun En İyisi Hangisidir?

Google Adsense ile ilgili en fazla merak edilen ve en çok sorulan sorulardan bir tanesidir, çünkü Adsense’de optimizasyon çok önemlidir. Yani reklam yerleşimlerini doğru yapmanız otomatikman gelirlerinizi de etkileyecektir. Bu açıdan sizlere en iyi reklam yerleşimini göstereceğim. Araştırmalarıma göre en iyi reklam boyutları 336 x 280 ve 300 x 260 olarak tespit ettim. Bu reklam boyutları çoğu ekran boyutuna uygun olduğundan gelir seviyesini de doğrudan artırmaktadır.

2- Reklamlarıma Tıklayabilir miyim?

Yeni başlayanlar  kendi reklamlarına tıklamak ya da ailesine, çevresindekilere tıklatmak ister ve bu oldukça cazip gelir. Ancak sizden ricam bunu yapmamanızdır, çünkü Google algoritması çok akıllıdır ve kendi reklamınıza tıkladığınızı bilir. Bu ise programdan yasaklanmanıza sebep olur ki eğer böyle bir şeyle karşılaşırsanız  Google Adsense’i unutmanız gerekecektir. Google bunu asla affetmeyecek ve sizde para kazanamayacaksınız, bu açıdan lütfen böyle bir şey yapmayınız.

3- Sayfa Devri Nedir?

Sayfa devri aslında sizin gösterim ve  tıklama başına ne kadar kazanacağınızı gösterir. Daha doğrusu bir tahminde bulunmanıza olanak tanır. 1000 gösterim başına kazanç anlamına gelir ki bu da tıklama sayısı ile tıklama başı maliyetin çarpılması sonucunda toplam sayfa görüntüleme sayısına bölünerek elde edilir. Ortaya  çıkan sayfa devri sizin kazancınızı gösterir. % 100 olmasa bile yakın bir tahmin elde etmenize olanak tanır.

Bu makalenin Google Adsense ile ilgili merak ettiğiniz konulara yardımcı olmasını dilerim. Eğer sorularınız varsa yorum kısmında belirtebilirsiniz, bir diğer bölümde görüşmek dileğiyle…

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.