Para Kazanmak İçin 2018 Yılını En İyi Yılınız Haline Getirin

Yeni bir yıl, yeni bir başlangıç demektir. Her başlangıç bir fırsattır aslında, sizde bu yeni yılı bir fırsat olarak görebilir ve para kazanmak için harekete geçebilirsiniz. İşte sizlere 2018 yılını en iyi yılınız haline getirmek için birkaç ipucu.

New_Ways_to_Make_Money_Online_in_2018

Tekerleği Yeniden İcat Etmeye Çalışmayın

İnternet üzerinden para kazanmak için sayısız makale okumuş ve pek çok yöntem denemiş olabilirsiniz. Ancak önceden kullanılan ve ekstradan bir şey katılmayan şeyler üzerinden para kazanmaya çalışmak tekerleği yeniden icat etmeye çalışmak gibi bir şeydir. Siz para elde etmek için bir blog başlatmış veya bir ürünü pazarlamış olabilirsiniz, ancak farkındalık yaratmaz ve herkesin yaptığı şeyleri yapmaya çalışırsanız başarılı olamazsınız. O zaman dikkat etmeniz gereken nokta; özgün olmak, farklı ve yeni şeyler ortaya çıkarmak ve çok çalışmak.

Listenizi Bugün Başlatın

Daha öncede pek çok yazımda bunun önemine değinmiştim. Özellikle kendi işinin patronu olan ya da bir blog yazarı için e posta oluşturmanın önemine vurgu yapmıştım. Gerçekten başarılı pazarlamacılara ya da bloggerlara bakın. Hemen hepsinin ortak noktası, büyük e posta listelerine sahip olmalarıdır. Büyük listeleri olduğu için ayda yüzlerce hatta binlerce reklam yayınlamak zorunda değillerdir. İşinizde başarılı yerlere gelmek ya da blogunuzun trafiğini artırmak için pahalı reklamlara yönelmek zorunda kalıyor olabilirsiniz. Halbuki bir e posta listesine sahip olsanız reklam için bu kadar para harcamak zorunda kalmazsınız. Bu açıdan sektörde büyük bir oyuncu olarak öne çıkmak istiyorsanız, mutlaka bir e posta listesine ihtiyacınız olacaktır.

Sizlere önerdiğim e posta servisi ile sizde ayda oldukça uygun fiyatlarla bir e posta listesine sahip olabileceksiniz. Bahsettiğim bu e posta servisi Aweber olarak bilinen ve dünyanın en çok kullanılan servisidir. Bu servisin en sevdiğim yanı ise 30 günlük ücretsiz deneme imkanı sunuyor oluşudur.

Detaylı bilgi için şu bölüme bir göz atın: E Posta Pazarlama İle İşinizi Büyütün

İnternet İşinizi Ciddiye Alın

Çoğu kişi internetten para kazanmak denildiğinde büyük bir hevesle pek çok yöntemi denemeye çalışır. Ancak çoğu zaman kısa sürede pes eder ya da önemsemez. Halbuki interneti gerçek bir iş olarak görmeli ve ciddiye almalısınız. Artık dükkan sahipleri bile ürünlerini internet üzerinden pazarlamaya çalışıyor. Kendi sektörüne özgü bir internet sitesi kuruyor ve buradan satış yapıyorlar. Bu noktada size düşen bunu ciddiye almak ve gereğinden fazla önemsemek. Bunu yaparsanız başarılı olur ve iyi paralar kazanabilirsiniz.

Ne olursa olsun kendi kararınızı verin, inanın ve harekete geçin. 2018 yılını para kazanmak için hayatınızın en iyi yılı haline getirin.

Bir blog başlatmayı öğrenmek ister misiniz? Adım adım eğitimimi inceleyin.  

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.