Bizlere İlham Veren Bir Site: Bike198.com

İnceleme:

Merhaba değerli okurlarım, dünya üzerinde bizlere ilham veren o kadar çok web sitesi var ki insan bu sitelerin kazandığı paraları görünce gerçekten hayran kalıyor. Bu bölümde sizlere Bike198.com adlı siteden söz etmek istiyorum. Bu site spor meraklılarının ve özellikle bisiklet tutkunu olan kişilerin sıklıkla ziyaret ettiği bir sitedir.

FF9A5286-Edit

# Bike198.com

Sitenin kurucusu kurmuş olduğu bu site üzerinde ayda binlerce hatta milyonlarca dolar kazanıyor. Peki bunu nasıl başardı? Siteyi ziyaret ederseniz başarılı bir site düzenine ve tutkulu yazılara sahip olduğunu hemen fark edebilirsiniz. İşte bana göre sitenin bu kadar ön plana çıkmasının en önemli sebepleri bunlardır, kaliteli içerik ve ziyaretçiye hitap eden bir site düzeni. Bu açıdan bir ziyaretçinin en fazla önem verdiği ve sürekli olarak dikkat ettiği hususların başında şüphesiz görselliğin geldiğini söyleyebilirim.

Peki Nasıl Para Kazanıyor?

Bike198.com Adsense üzerinde oldukça yüksek paralar kazanmakta ve bunun yanında satış ortaklığı da yaparak sitesinden gelir elde etmektedir. En fazla parayı ise Adsense üzerinden kazanmaktadır. Adsense bu tarz sitelere değer vermekte ve her zaman önemli kazançlar elde etmeleri için pek çok avantaj sunmaktadır. Bunun nedeni ise, siteyi ziyaret ettiğinizde hoşça vakit geçiriyor olmanızdır. Kendinizi sanki sitenin bir parçasıymışsınız gibi hissediyorsunuz. Bu kesinlikle başarılı ve aynı zamanda yetenekli bir blog yazarının işi olmalı, aksi taktirde böylesine mükemmel bir site oluşturmak herkesin yapabileceği bir şey değildir. Bunun yanında sitede yer alan reklamlar sizi asla rahatsız etmeyecek şekilde yerleştirilmiştir. Öyle ki site içerisinde gezinirken reklam olduğunun farkına bile varamıyorsunuz. Belki de Adsense’nin bu siteye bu kadar önem vermesinin nedenlerinden birisi de budur. Neticede Adsense ziyaretçileri rahatsız eden reklam yerleşimlerinden pek hoşlanmaz ve yanlış reklam yerleşimi yapan sitelere de değer vermez.

Bu ve  buna benzer pek çok siteyi örnek olarak gösterebilirim. Sizlerle bu siteyi paylaşmamın sebebi bu gibi siteleri kendinize ilham almanızdır. Böylece sizde başarılı siteler oluşturabilirsiniz. Şunu da kabul ediyorum Adsense gelirleri Türkiye’de düşüktür, ancak siz ısrarcı olursanız Adsense üzerinden iyi paralar kazanabilirsiniz. Sorularınız varsa sormaktan asla çekinmeyiniz, bir diğer yazıda görüşmek dileğiyle…

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.