Ünlü Bir Blogger Olmak İster misiniz?

Bu blogun her okuyucusunun, başarılı olabilmek ve yararlı, yaratıcı bir şeyler öğrenmek için blogumu ziyaret ettiğini ve okuduğunu biliyorum.

Haklı mıyım? Tabii ki de öyleyim. 😉

Başarılı ve ünlü olmak, aslında düşünüldüğünde ayrı iki kelime olarak görülüyor. Halbuki ikisi birbirini tamamlayan ve bir bütün haline getiren kelimelerdir, yani başarılı olduğunuz zaman aynı zamanda ünlü olduğunuz anlamına gelir ki bu çoğu kişinin farkına varamadığı bir noktadır. Bu hemen hemen her işte böyledir, ancak ben sizlere ünlü bir blogger olmak için basit bir kaç yol göstereceğim.

1- Kişisel Bir Blogla Başlayın

personal-blog

Ünlü bir blog yazarı olmak istiyorsanız o zaman en iyi yol kişisel bir blog başlatmaktır. Kişisel blog tamamen sizinle ilgili olduğundan, yani URL kısmında doğrudan sizin adınız yer aldığından başarıya ulaşma olasılığınız oldukça yüksektir. Ancak çoğunuzun kişisel bir blog yazarı olmadığını biliyorum, bu yüzden sakın endişeye kapılmayın. Her şey zaman içerisinde olacağından kendinizi geliştirdikçe başarılı bir kişisel blog haline gelebileceksiniz.

Bir blog başlatmayı öğrenmek ister misiniz? Adım adım eğitimimi inceleyin.

2-  Okuyucuların Sorunlarını Çözün

ID-10063975

Bunun ünlü bir blog yazarı olabilmeniz için oldukça önemli ve etkili olduğunu düşünmekteyim. Sorun çözme, bir blogu kısa süre içerisinde oldukça popüler hale getirebilir. Neticede insanlar yararlı bir şeyler okumak ve kendi sorununa çözüm bulmak için blogları ziyaret ederler. Bu açıdan onların sorunlarını çözer ve faydalı, değerli içerikler paylaşırsanız, bu sizin tanınır bir blog yazarı olmanıza yardımcı olacaktır.

3-  Diğer Blogcularla Arkadaş Olun

making friends

Kendi alanındaki diğer kişilerle ilişki kurma oldukça faydalı bir şeydir; bu büyük bir bilgi kaynağıdır. Deneyimli insanlarla konuşmak ve onların hatalarını öğrenmek emin adımlarla ilerlemenize büyük katkılar sağlayacaktır. Bunun yanında bu blogcular sayesinde iyi bir çevre edinebilecek ve ünlü bir blogger olma yolunda önemli bir adımı gerçekleştirmiş olacaksınız.

Oku: Hedeflerinize nasıl ulaşabilirsiniz?

4- Blogunuzu Tanıtın

promote

Teşvik etmek kendinizi ve blogunuzu tanıtmanın en doğru yoludur.  Çoğu kişi bu adımı atlıyor ve önemli olmadığını düşünüyor. Halbuki bu tamamen yanlış bir düşüncedir ve derhal bu yanlış düşünceyi bertaraf etmelisiniz. Artık tanıtım pek çok blog yazarı için önemli bir hale geldi, çünkü İnternet üzerinde sizin nişinizle alakalı pek çok blogun olduğunu görüyorsunuz. Bu açıdan öne çıkmak ve popüler hale gelebilmek için tanıtım yapmanız şarttır.

Oku: Tasarruf yapabilmeniz için 5 basit yol

Şimdi Senin Sıran!

Ünlü olmak için insanlara faydalı içerikler sunmasını bilmelisiniz. Bu yazıdan sonra bunun farkına vardığınızı ve ne kadar önemli bir konu olduğunu anladığınızı düşünüyorum. Başarı bir gecede elde edilebilecek bir şey değildir, bu açıdan sabırlı olmalı ve titiz çalışmalısınız.

Görüşlerinizi paylaşmaktan asla çekinmeyiniz, bir diğer bölümde görüşmek dileğiyle…

Bir blog başlatmayı öğrenmek ister misiniz? Adım adım eğitimimi inceleyin.

 

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.