Hedeflerinize Nasıl Ulaşabilirsiniz?

Herkesin hayalini kurduğu ve gerçekleşmesini istediği bir hedefi vardır, ancak pek çok insan hayallerini gerçekleştirmek için gerekli olan adımları bir türlü atmaz. Benim, senin, onun herkesin bir rüyası vardır ve asıl önemli olan bu rüyaya takılıp kalmamaktır. Rüya görmeye takıp kalır ve hedefinizde ilerlemezseniz o zaman hayallerinize ulaşamazsınız. Bu yolda nasıl ilerleyeceğinizi bilmiyorsanız, yani hedeflerinize nasıl ulaşabileceğiniz noktasında hiçbir fikriniz yoksa o halde söylediklerime dikkat etmenizde fayda vardır.

reach-your-goals

Yapana Kadar Uydur

Birçok kişiye neden amaçlarını gerçekleştirmek için harekete görmediklerini sorun; size uzun bir mazeret listesi sunacaklardır. Mesela ben, ilk başlarda bir blog başlatmamak için türlü mazeretler öne süren birisiydim. Sonraları bu mazeretlerimin arkasında yatan asıl sebebin bu konu hakkında yeterince bilgi sahibi olmadığımdan kaynaklandığını gördüm. Sürekli bilgi eksikliğinden şikayet ediyor ve bir türlü bu cesareti kendimde bulamıyordum. Ancak durumun bu şekilde değişmeyeceğini anlamam uzun süremedi ve harekete geçmeye karar verdim. Tek yapmam gereken bu yolculukta benim için ideal olan araçları bulmaktı.

İlk adım olarak wordpress’den bir alan adı almaya karar verdim, sonrasında ise domainimi barındırmak için Hostgator’a yatırım yaptım. O zamanlar pek çok şeyi yeni öğreniyordum, fakat şuan öğrendiklerimi sizlere aktaracak kadar kendimi geliştirdiğime inanıyorum. Blogumu her geçen gün geliştiriyorum ve e posta pazarlama sistemi olan AWeber ile yeni kitlelere kolayca ulaşabiliyorum.

Bir blog başlatmayı öğrenmek ister misiniz? Adım adım eğitimimi inceleyin.

Her Şeyi Kendiniz Yapamazsınız

En başarılı girişimciler her şeyi kendileri yapmaya çalışmazlar. Bunun yerine başarıya ulaşmak için  başarılı kişilerle iyi ilişkiler kurmaya özen gösterirler. Öncelikli olarak kendi zayıf ve güçlü yönlerinizi iyi bilmeniz gerekir. Şunu sakın unutmayın, her beceriye sahip olamazsınız, hangi tür becerilere sahipsiniz ya da değilsiniz. Durum ne olursa olsun boşlukları doldurmak sizin elinizde. Eğer bir konu hakkında beceriniz yoksa becerisi olan birisinden yardım almaktan asla çekinmeyin, çünkü gerçek başarı asıl burada saklıdır.

Sabırlı Olmaya Özen Göstermelisiniz

Hayatta hedeflerinize ulaşma söz konusu olduğunda sebat etmek son derece önemlidir. Tüm girişimciler başarıya giden yolda zorluklar yaşar, ne yazık ki bazıları en ufak bir zorluk da bile geri adım atar. Başarılı olanlar geri adım atmayı reddeden insanlardır. Zorluklarla karşılaştığınızda pes etmek yerine zorlukların sizi zorlamasına izin vermeli ve bu zorlukları bir şeyler öğrenmek, kendinizi geliştirmek için bir fırsat olarak görmelisiniz.

E Posta Pazarlama Platformu AWeber’ı Şimdi Ücretsiz Deneyin

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.