Bir Blog Başlatmadan Önce Bilmeniz Gereken 3 Şey

Bir blog başlatmak, tutkusu olduğunuz bir konuyu yetenek ve ilgi alanlarınız doğrultusunda sergilemek için harika bir yoldur.

Sizi heyecanlandıran bir konu hakkında sürekli bir şeyler yazmak istiyorsanız, blog bunu gerçekleştirebilmeniz için en etkili yöntemdir. Ancak bir sayfaya çok fazla içerik atmak bir blog olarak adlandırılmak için yeterli değildir. Başarılı bir blog yazarı olma konusunda ciddiyseniz, anlamanız gereken birkaç şey vardır.

İşte sizlere bir blog başlatmadan önce bilmeniz gereken 3 şey:

 

How-to-Blog-Website

1- Hedeflerinizi Belirleyin

Yazacağınız nişi tanımlamış olabilirsiniz, ancak yine de blogunuzun hedefinin ne olduğu konusunda net bir anlayışa sahip olmanız gerekir. Kendinize ulaşılabilir hedefler koymadığınız müddetçe hiçbir şey yapamazsınız. Hedeflerinizi düşünürken şu hususları aklınızda tutmakta fayda vardır:

  • Her hedefe ulaşamayacağınızı düşünün
  • Olumlu düşünün
  • Başarısızlığı bir seçenek olarak düşünmeyin
  • Ölçülebilir miktarda hedef belirleyin, yani hedefleriniz ulaşılabilir olsun.

Bir blog başlatmayı öğrenmek ister misiniz? Adım adım eğitimimi inceleyin.

Birden fazla hedefiniz varsa, bunlara öncelik verin ve içerisinden en ulaşılabilir olanı seçin. Ardından performansınızı ve ilerlemenizi takip edin, bu hata yapmanızı engelleyecektir.

2- Hosting Seçiminiz Ne Kadar İyi?

Sonunda gelir getiren bir blog ile ilgileniyorsanız, kendi kendine barındırılan bir platform kullanmalısınız. Bir alan adı satın almak ve bir web barındırma şirketine para ödemek zorunda kalsanız bile ileri de para kazanmaya başlayınca yatırıma değer olduğunu daha iyi anlayacaksınız.

Host’un ne olduğunu merak ediyorsanız, bu bölüme bir göz atın!

3- Ne Kadar Araştırma Yapıyorsunuz?

Bir blog başlatırken yeni bir projeye başladığınızı düşünün. Bir projeye başlarken ve o projeyi devam ettirirken sürekli araştırma yapmak zorundasınız. Eğer bunu yapmaz, kendinizi geliştirmezseniz projenizde asla başarılı olamazsınız. Blog yazarlığı da işte böyledir, sürekli araştırma yapmalı ve kendinizi geliştirmelisiniz. Ancak bu sayede başarılı bir blog yazarı olabilirsiniz. Bir blogger anahtar kelimelerin önemini bilmeli, dili etkin kullanmalı ve biçimlendirmeye gerekli önemi verebilmelidir.

Sonuç Olarak

Bir blog başlatmak zaman alıcı ve zorlu bir girişim olabilir, ancak hemen hemen yazmayı seven herkes için eğlenceli bir hale gelebilir. İçerik fikirlerini araştırmadan, hedeflerinizi doğru belirlemeden, yani kısacası kendinize bir yol haritası çizmeden başarıya ulaşamazsınız.

Başarınızı adım adım gerçekleştirmeden önce hazır olduğunuzdan emin olmalısınız! Herhangi bir şeye ihtiyacınız varsa ya da sadece bir ”merhaba”  demek istiyorsanız bana bir mesaj gönderin.

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.