Adsense ile Para Kazanmanın Sırları

Adsense stratejilerini öğrenmek, Google’ın alışkanlıklarını öğrenmek demektir. Google dünyadaki bir numaralı içerik dağıtım platformudur, bu nedenle inanılmaz derece de üretken olmadığınız sürece Google’ın dikkatini yeni bir blog yazarı olarak çekmek zordur. Bir Adsense bloguyla gerçek para kazanmaya başlamak için, içeriğinizin Google içinde iyi sıralanması gerekir. Bu sıralamaya sahip olabilmenizin ise en büyük sırrı, sürekli üretim yapmaktır.

maxresdefault (5)

Sürekli Üretim

Adsense ile blog yazmanın avantajlarından biri,  bloglarınızın çok da uzun olmamasıdır. Yani maksimum 300-400 arası bir kelime olacak şekilde makaleler üretmeniz blogunuz açısından faydalı olacaktır, çünkü çok uzun makaleler okuyucuyu sıkabilir ve ters tepki yaratabilir. Adsense ile para kazanmak isteyen birisi oyunu kurallarına göre oynamalıdır, ben reklam kodunu yapıştırayım sonra gelsin paralar… Böyle bir şey mümkün değildir. Adsense ile para kazanmak için içeriklerinizi tutarlı bir şekilde girmelisiniz, örneğin; Hafta da üç kez mi giriyorsunuz o halde bunu tutarlı hale getirin ya da her gün giriyorsanız bir gün bile aksatmayın. Üretiminizde sıkıntı yaşarsanız Google blogunuzu güvenilir olmayan bir blog olarak algılar ve bu şekilde etiketler. Bu daha az tıklanma ve daha az trafik anlamına gelir ki hiçbir blog yazarı blogunun bu derece kötü bir hale düşmesini istemez. Adsense ile para kazanmak için karlı anahtar kelimeleri bulmanız gerekmektedir. Bu durumda ise çoğu kişi anahtar kelime planlayıcıyı öne sürmektedir, ancak Google anahtar kelime bulma araçlarının çoğunu güvenlik duvarlarının arkasına yerleştirdi ve bazı araçlar aslında tamamen çöktü.

En Karlı Anahtar Kelimeleri Bulmak İçin Üçüncü Taraf Araçlarını Kullanın

Google algoritmalarına elbette güvenmeliyiz, fakat sizlere üçüncü taraf anahtar kelime aracını göstermek istiyorum. Moz Anahtar Kelime Gezgini ile en karlı anahtar kelimelerinizi bulabilir ve Google’ın alternatifleri içerisinde en iyisine sahip olabilirsiniz. Üstelik herhangi bir ücret ödemeden tamamen ücretsiz bir şekilde kullanabileceğiniz bu araç, Adsense ile para kazanmak için sizlere yol gösteren bir rehber olacaktır.

Son Söz

Gördüğünüz üzere blog ile para kazanabilmeniz için Adsense’i en iyi şekilde anlamanız gerekiyor. Pek çok para kazanma yöntemi olsa bile en güveniliri Adsense olduğundan söylediklerime dikkat etmeniz blogunuzdan gelir elde etmenize katkı sağlayacaktır.

Sunmuş olduğum stratejiler hakkında neler düşünüyorsunuz? Ya da hangi strateji size daha fazla hitap ediyor?

Hala blogunuz yoksa nasıl blog açabileceğinizi öğrenmek için bu bölümü okuyabilirsiniz: Hostgator ile nasıl site açabilirim?

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.