Eski Kitaplarınızı Satarak Ek Para Kazanma

Eğer evinizin bir köşesinde tozlanmış halde duran kitaplarınız varsa bu kitaplarınızı satarak para kazanabilirsiniz. Ek para kazanma ile ilgili kolaylıkla gelir elde edebileceğiniz bu yöntem sayesinde sizde kitap satışından iyi bir gelir elde edebilirsiniz.

book-stackv3

 

Peki Eski Kitaplarınızı Nasıl Satabilirsiniz?

Günümüzde ek para kazanma dediğimizde ilk akla gelen kitap satma işlemi artık online olarak bile yapılabilmektedir. Tabii dilerseniz kitaplarınızı bir kitapçı ile anlaşarak da satabilirsiniz. Ancak benim tavsiyem İnternetin sunmuş olduğu avantajlardan istifade etmenizdir. İnternet üzerinden kitaplarınızın satışını kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Bununla ilgili pek çok satış sitesi söz konusu olduğundan sizde kitaplarınızı satarak ek para kazanma ihtimalinizi artırabilirsiniz.

Kitaplarınızı Satabileceğiniz Siteler:

  • Ebay’da satış yapabilir ve milyonlarca alıcıya ulaşabilirsiniz,
  • Publitory ile eski kitaplarınızı dijital hale getirebilir ve e kitap formatında satış yapabilirsiniz,
  • Gitti gidiyor üzerinde kitaplarınızı satışa çıkarabilir ve iyi bir gelir hacmi elde edebilirsiniz.
  • Eğer elinizde İngilizce yazılmış bir kitap varsa Amozon’da satışa çıkarabilirsiniz, emin olun İngilizce satışını gerçekleştirdiğiniz kitaplardan daha fazla kar elde edersiniz.
  • Değerli ders kitaplarınız varsa bu ders kitaplarını öğrencilere uygun fiyatlarla satabilir ve hem onların ihtiyacını gidermiş hem de para kazanmış olursunuz. Bunun içinse sosyal medyayı kullanabilir, oradan ilgili öğrencilere ulaşabilirsiniz.

Kitap satışı her dönemde olduğu gibi günümüzde de oldukça popüler bir ek para kazanma yöntemidir. Kullandığınız kitaplar  rafınızda tozlu bir şekilde duracağına aile bütçenize katkı da bulunmak adına satabilirsiniz. Elbette sizin için gerçekten manevi değeri olan kitapları asla satmamalısınız, çünkü o kitapların manevi değeri her zaman ağır basar. Mesela ben, asla üniversite de sahip olduğum kitapları satmam, o kitapların benim için değeri oldukça fazladır. Aç kalacağımı bilsem bile asla ama asla bu kitapları satmam, satamam. Bir diğer yazıda görüşmek dileğiyle… Sizinde paylaşmak istediğiniz bir ek para kazanma yöntemi varsa yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.