Google Reklamlarından Para Kazanma

İnternet’te bir web sitesine ya da bloğa sahipseniz Google’un size verecek her zaman bir parası vardır. Buna Google Adsense deniyor ve bu hemen herkesin para kazanmasını sağlayan bir program. Reklam verenler Adwords aracılığı ile yeni müşteriler veya satışlar elde eder. Google, bu reklamları sunmak için para alır ve almış olduğu bu paralardan reklam yayınlayanlara komisyon verir. Google reklamlarından para kazanma bir site ya da blog sahibi için oldukça kolaydır. Tek yapmanız gereken kodunuzu alıp sitenize, blogunuza yapıştırmak.

google-adsense-money

 

Google Reklamlarının Faydaları

Google reklamlarından para kazanma dediğimizde ilk akla gelen şüphesiz Google Adsense’dir. Günümüzde artık banner reklamlarının yavaş yavaş azaldığını ve hatta fark edilmediğini görebilirsiniz. Afiş reklamları da çok sinir bozucu olabileceğinden banner filtreleme  yazılımları da mevcuttur. Ancak Adsense’de durum biraz farklıdır:

  • Google reklamları daha az müdahaleci olduğundan, insanları rahatsız etmezler,
  • İnsanlar Google reklamlarına güvenir, çünkü insanlar Google’a güvenir,
  • Ödeme modeli ise güvenilirdir ve oldukça cömerttir,
  • Google reklamlarından iyi paralar kazanabilmeniz mümkündür.

Bu son nokta çok önemlidir, Google reklamlarından nasıl geçinirsiniz?

Doğru trafik, kaliteli içerik ve kullanıcıların birleşimi ile ayda binlerce lira kazanabilirsiniz. Google reklamlarından para kazanma bu yol haritasını gerçekleştirerek elde edilebilecek bir durumdur.

Google reklamlarından para kazanma açık konuşmak gerekirse, arkanıza yaslanıp kolayca elde edilebilecek bir süreç değildir. Bu şekilde verimli sonuç elde etmeniz mümkün değildir. İş dünyasındaki gibi sabır, zaman ve çalışma gerektirir. Adsense gelirlerinizi artırmak için sürekli yazı yazmalı ve blogunuzu ya da sitenizi güncel tutmalısınız. Ne kadar çok yazarsanız o kadar çok trafik çekersiniz. Bunun yanında SEO’ya gereken önemi vermeli ve girdiğiniz her yazının SEO uyumuna dikkat etmelisiniz. Ayrıca özgün olmalı ve herkesin yazdığı sıkıcı içeriği yazmamalısınız. Bu sizin prestijinizi düşüreceğinden her zaman orijinal olmaya özen göstermelisiniz. Sorularınız varsa cevaplamaktan mutluluk duyarım, bir diğer bölümde görüşmek dileğiyle… Hala bir siteniz ya da blogunuz yok mu? O halde % 25 indirim kodu ile hemen hayalinizdeki siteyi ya da blogu açın.

Hostgator ile nasıl site açabilirim?-Detaylı bilgi için tıklayınız.

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.