Reklam ile Para Kazanma

Kuşkusuz Google Adsense çoğu blog yazarının gelir kaynağıdır. Reklam ile para kazanma dediğimizde çoğu web site sahibinin ilk aklına gelen para kazanma yöntemidir. Ancak bazı durumlarda Google Adsense’in ideal bir seçenek olmadığını gösteren senaryolar da vardır. İşte bazı senaryolar:

  • Adsense hesabınız onaylanmıyor
  • Adsense’den memnun değilsiniz ve yeni yollar arıyorsunuz
  • Hesabınız bilinmeyen bir sebepten dolayı devre dışı bırakıldı veya yasaklandı

Sebebi ne olursa olsun reklam ile para kazanma dediğimizde ön plana çıkan Google Adsense alternatifleri vardır ve var olmaya da devam edecektir. Sizlere bu Google Adsense alternatiflerinden en çok işe yarayanını göstermek istiyorum. Eğer hali hazırda bir blogunuz varsa blogunuzda reklam alanı satarak para kazanabilmeniz mümkündür.

Strategy Development Goal Marketing Vision Planning Concept

Blogunuzda Reklam Alanı Satın

Blogunuza bugüne kadar gereken önemi vermişseniz eğer ve trafik oranlarınız da yüksekse Google Adsense’e ihtiyacınız yok demektir. Öyle ki reklam ile para kazanma dediğimizde sürekli göz ardı edilen bu yöntem sayesinde blogundan para kazanan pek çok blog sahibi vardır. Blogunuzda ”Bize reklam verin” sayfası oluşturarak firmaların dikkatini çekebilir ve sizde para kazanabilirsiniz. Tabii iş sadece bu sayfayı oluşturmakla kalmıyor bunun yanında blogunuz ile ilgili detaylı bilgi paylaşımında da bulunmanız gerekiyor, örneğin; blogunuzun Alexa sıralaması ve gerekli olan istatistik bilgilerine bu sayfada yer vermelisiniz ki reklam vermek isteyenleri ikna edebilesiniz. Peki ne kadar para istemeliyim? Bu aslında sizin blogunuzun değerine göre değişiklik gösterecek bir sorudur, blogunuzun trafik verileri gerçekten iyiyse emin olun beklediğinizden daha fazla para kazanabilirsiniz. Zaten böyle bir blog reklam verenlerin dikkatini çekecek ve size ulaşacaklardır. Siz isteseniz de istemeseniz de bu şekilde tekliflerle karşılaşabilirsiniz. Tabii teklifleri doğru değerlendirip ona göre bir yol haritası çizmekte sizin becerinize kalmış bir durumdur.

Reklam ile para kazanma bir blog sahibi için oldukça kolaydır. Artık Google Adsense alternatifi pek çok yöntem ortaya çıkmıştır ve çıkmaya da devam edecektir. Bu açıdan Google Adsense’e kabul edilmediyseniz üzülmeyin, sizde blogunuzdan para kazanabilirsiniz. Siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizin kullandığınız bir yöntem var mı?

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.