İnternetten Para Kazanma: Kazanmamak İçin Ürettiğiniz 2 Bahane ve Çözümleri

Para kazanmanın artık günümüzde doğru adımların atılarak kolayca elde edilebileceği bir gerçektir. Eğer araştırmayı seven biriyseniz İnternet para kazanma ile ilgili sayısız insanın başarı hikayelerini okumuşsunuzdur. Üstelik yarı zamanlı ya da tam zamanlı olarak çalışan bu insanlar zaman geçtikçe iyi paralar kazanabilmekte ve her zaman bizlere örnek olabilmektedir. Bunların yanında bazı insanlar da vardır ki, bu insanlar sürekli bahaneler üreterek harekete geçmezler ve her zaman bahanelerinin arkasına saklanırlar.

İşte sizlere sürekli ürettiğiniz 2 bahane ve çözümleri:

6-elearning-tips-to-apply-the-goldilocks-principle-in-elearning

# 1- Nereden Başlayacağımı Bilmiyorum

Bir işe başlarken elbette zorluk çekecek ve ilk başlarda nereden başlayacağınızı bilemeyeceksiniz. Yapmış olduğunuz bu meydan okuma sizi bir gün ilerilere taşıyacaktır, ancak bunu bahane haline getirip arkasına saklanırsanız işte o zaman kaybedeceğiniz anlamına gelir ki bu hiç kimsenin istemeyeceği bir durumdur. Ben ise sizlere bu bahaneden kurtulmanız için bir çözüm önerisi sunacağım.

Çözüm:

Bir işe başlamadan evvel o işle ilgili temel bilgileri öğrenin, araştırın ve  sürekli kendinize bir şeyler katın. Yani o işle ilgili zemini sağlamlaştırın ve katları ondan sonra çıkın. Uzmanlardan yardım almaktan çekinmeyin, unutmayın onların tecrübesi sizin hata yapmanıza engel olacaktır. Bu tecrübelerden olabildiğince istifade edin, işte o zaman başarı kaçınılmaz olacaktır.

# 2- Zamanım Yok

İnternetten para kazanma ile ilgili sürekli araştırmalar yapan birisinin harekete geçemediğini ve öğrendiklerinin sadece teoride kaldığını görmekteyim. Tabii bu herkesi için geçerli değildir, elbette harekete geçen insan sayısı da fazladır. Burada kendinize şu soruyu sormanızı istiyorum; okumaya vaktim var ancak harekete geçmeye neden vaktim yok?

Çözüm: 

Sorunun cevabını düşündünüz mü? Eğer düşündüyseniz mutlaka cevabını bulmuşsunuzdur. Kendi zamanınızı kendiniz yaratmalısınız, zaman yaratabilmeniz için de bazı şeylerden fedakarlık etmeniz gerekmektedir. Örneğin; uykunuzdan ya da arkadaşlarınızla sürekli vakit geçirmekten. Bunlar sadece basit iki örnek emin olun gerekli olan zamanı siz istedikten sonra kolayca yaratabilirsiniz. Sadece yapacağınız iş ile ilgili istekli ve arzulu olmanız gerekmektedir. İnternetten para kazanma konusuna gerçekten kafa yoruyorsunuz, bilgi ediniyor ve kendinizi geliştiriyorsunuz. O halde harekete geçmekten hiçbir zaman korkmayın, kaybetme korkusunu yenin.

Bahaneler, bahaneler….. Bahaneler nereye kadar sürekli bahaneler üretip duracaksınız? İnternetten para kazanma konusunda isteklisiniz ya da herhangi bir işe büyük ilgi duyuyorsunuz. Sürekli ürettiğiniz bu iki bahaneden sıyrılın ve harekete geçin, çözümler üretin ve asla pes etmeyin.

 

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.