Bir Blog ile İnternet Üzerinden Para Kazanmak İçin 3 Yol!

Şuan bir blog yazarısınız ve blogunuzdan para kazanmanın yollarını mı arıyorsunuz? O halde doğru yerde olduğunuzdan emin olun, çünkü sizlere bir blog ile internet üzerinden para kazanmak için 3 yol göstereceğim. Bunlar belki de daha önce duyduğunuz şeyler olabilir, ancak yine de zaman zaman bilgilerinizi tazelemekte fayda olacağını düşünüyorum, tabii blogunuza gerçekten önem veren ve bu işi severek yapan biriyseniz… Bunu akılda tutarak eğer gerçekten blogunuzdan para kazanmak istiyorsanız belirli bir alana yönelik kaliteli içerik oluşturmak mecburiyetindesiniz. Kaliteli içerikten kastettiğim, insanlara faydalı olabilecek ve onlara yol gösterebilecek yazılardır. Dilerseniz bu konuda anlaştığımıza göre etkili olan 3 yolu sizlere göstereyim.

Making Money Online

# 1- Google Adesense

Google Adsense bir blog sahibinin para kazandığı oldukça popüler bir reklam ağı. Bir blog sahibiyseniz mutlaka denediğiniz bir yöntemdir, ancak çoğu blog sahibi Google Adsense’in para kazandırmadığını ve faydalı olmadığını düşünür. Bu tam olarak doğru olmasa da hemen hemen doğrudur, fakat doğru reklam yerleşimleri ile Adsense üzerinden elde ettiğiniz kazancı artırabilir ve Google Adsense’den iyi paralar kazanabilirsiniz.

İşte sizlere doğru reklam yerleşimi:

• Makalenin üstüne veya ana sayfanın üstüne 728×90 boyutlarında reklam yerleşimi,

• İçerikte kullandığınız resmin yanı 300×250 boyutlarında reklam yerleşimi,

• Makalenin altına 468×60 boyutlarında reklam yerleşimi.

# 2- Reklam Alan Satışı

Blogunuzda kendi belirlediğiniz alanlara reklam alabilir ve böylece blogunuzdan para kazanabilirsiniz. Bu blog sahiplerinin kullandığı ve etkili olarak gördüğü ikinci para kazanma yöntemidir. Bir blog ile internet üzerinden para kazanmak isteyenlerin kullandığı en etkili yöntemlerden birisidir. Tabii bunun gerçekleşebilmesi için blogunuzun trafiğinin gerçekten iyi olması gerekir. Trafiği olmayan bir bloğa kimse reklam vermek istemez. Trafik ise zaman içerisinde gerçekleşeceğinden sabırlı olmanız bu işte başarının temel anahtarı olacaktır.

# 3- Yerli Reklamcılık

yerli reklamcılık şuanda bir blog ile internet üzerinden para kazanmak için en popüler yöntemlerden birisidir. Google Adsense’e çok benzer olan bu yöntem size iyi paralar kazandırabilir. Bugün internette en çok kullanılan yerli reklamcılık ağlarından bazıları şunlardır: Revcontent, Taboola ve Outbrain. Bunlar bir blog ile internet üzerinden para kazanmak açısından önem arz eden yerli reklamcılık ağlarıdır ve mutlaka denenmelidir.

Gördüğünüz üzere internet üzerinden para kazanmak o kadar da zor değildir. Blogunuzun geliştiğini ve popüler hale geldiğini düşünüyorsanız bu yöntemleri denemenizi tavsiye ederim. Aklınıza takılan bir şey varsa yorum kısmından bana sorabilirsiniz. Eğer hala blogunuz yoksa, ”Hostgator ile nasıl blog açılır”adlı makalemi okuyabilirsiniz.

 

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.