Bizlere İlham Veren 5 Genç Girişimci

Beni sürekli takip eden biriyseniz bu blogda sürekli paraya dair konulara değindiğimi ve zaman zaman da motive edici yazılar kaleme aldığımı bilirsiniz. Bu bölümde de sizlere bizlere ilham veren 5 girişimciden söz edeceğim. Bu genç girişimciler dünya üzerinde yaşayan tüm gençlere ilham kaynağı olmaya devam ediyor ve nitekim onlardan öğrenecek çok şeyimiz var. Hazırsanız başlayalım, listenin keyfini çıkartın ve ne düşündüğünüzü bana bildirin, hatta eksik olan paylaşılmasını düşündüğünüz girişimcilik hikayeniz varsa yorum kısmına yazmayı da unutmayın.

# 1- Mark Zuckerberg (25 Yaşında)

980

 

Mark Zuckerberg, hemen hemen herkesin duyduğu bir isim. Kariyerinde önemli bir dönüm noktası haline gelen facebook’un kurucusu. Sadece 25 yaşında milyonların sahibi olan bu genç girişimciden öğrenecek çok şeyimiz var. facebook en çok ziyaret edilen web sitelerin başında geliyor ve dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitesi olarak karşımıza çıkıyor. Mark, belkide bu siteyi kurduğunda bu kadar büyüyüp iyi paralar kazanabileceğini tahmin etmemişti. O sadece girişimci ruhu ile hareket etti ve şimdi dünyanın sayılı zenginleri arasında.

# 2- Matt Mullenweg (25 Yaşında)

quote-i-am-an-optimist-and-i-believe-that-people-are-inherently-good-and-that-if-you-give-matt-mullenweg-73-73-16

Matt Mullenweg, wordpress’in kurcusu ve geliştiricisi. Kurmuş olduğu bu sistem sayesinde zekasını her zaman en iyi şekilde göstermeyi  başarmış bir isimdir. Onun zekasına hayran olmamak gerçekten imkansız, çünkü wordpress olmasaydı bu kadar kolay blog açıp bu yazıyı yazamazdım herhalde.

# 3- Pete Cashmore (24 Yaşında)

089ea7f

Mashable.com’un kurucusu Pete Cashmore’un 1.600.000’den fazla Twitter takipçisi ve 300.000 RSS okuyucusu vardır. Bu düşünüldüğünde gerçekten mükemmel bir rakam ve kurduğu site sayesinde şimdi milyarlar kazanıyor, bu adam gerçekten büyük şeyler peşinde koşmayı seviyor.

# 4- David Karp (22 Yaşında)

maxresdefault (1)

tumblr.com hemen hemen herkesin takip ettiği bir platformdur. Popüler sosyal ağ platformu olarak dünya üzerinde pek çok takipçisi vardır. David Karp kurduğu bu site ile şimdi milyarlar kazanıyor ve kazanmaya da devam edecektir.

# 5- Noah Everett (24 Yaşında)

maxresdefault (2)

Noah, twitpic.com’un kuruscusu. Bu bir upload sitesi olduğundan kısa sürede oldukça popüler hale gelmeyi başarabilmiş ve sahibine iyi paralar kazandıran bir site olmuştur. Alexa dünya sıralamasında en iyi 200 web sitesinden birisi olarak kayıtlara geçmiştir.

Bir şey dikkatinizi çekti mi bilmiyorum, ancak şunu söyleyebilirim ki gördüğünüz üzere başarılı genç girişimcilerin hayatlarını değiştiren temel etken bir web siteye sahip olmalarıdır. Web site açmalarını sağlayan temel unsur ise şüphesiz girişimci olmaları ve risk alabilmeleridir. Şimdi size soruyorum sizlerin risk almaya cesareti var mı? Hala bir siteniz yoksa vakit kaybetmeden bir site açmalısınız. Nasıl site açacağınızı bilmiyorsanız dünyanın en iyi barındırma hosting şirketinden uygun fiyatlarla sitenizi açabilirsiniz. Üstelik nasıl yapmanız gerektiğini anlattığım ”Hostgator ile nasıl site açabilirim?-Tıkla” adlı makalemi okuyabilir ve %25 indirim kodu ile sitenizi kurabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.