Sıkılmak İçin Mazeret Yok!

”Ben Çooook Sıkıldım.”

Günümüzde en ufak bir problemi bile kendisi için sıkıntı olarak gören insan sayısı oldukça fazladır. Bu aslında tam zamanlı bir öğrenci olan ya da sabah 9-5 işinde çalışan kişiler için geçerlidir, çünkü onların yapacakları ”hiçbir şeyi” yoktur. Acaba gerçekten de öyle mi? Yani gerçekten yapabilecekleri hiçbir şey yok mu?

Bazı bahaneler üreterek şikayet eden insanlardan gerçekten  rahatsızlık duymaktayım.  Sürekli bir şeyleri yapmaktan sıkılan ve bir işi tamamlayamayan o kadar insan var ki başladığı işi bile tam anlamıyla bitiremiyor ve sürekli bahaneler üretiyor.

bored-688x387

Her Zaman Yapacak Bir Şeyler Vardır

Hayatınızda pek çok dönüm noktasıyla karşılaşacaksınız, ne yapmak istediğinize karar verecek ve  o yolda ilerleyeceksiniz. Tabii zaman zaman zorluklarla karşılaşacak ve sıkıldığınızı hissedeceksiniz, fakat sizin sıkılmaya lüksünüz yok. Mazeret üreterek ”sıkıldım” kelimesinin arkasına saklanmaktan vazgeçin artık. İnanın bana yaklaşık olarak 3 yıldır makale yazarı olarak çalışıyor ve aynı zamanda kendi bloguma yazılar üretiyorum ve hiçbir zaman sıkıldım demedim, çünkü bu işi severek yapıyor ve bu işten zevk alıyorum. Eğer bir işi severek yapıyorsanız o iş tam da size uygun bir iştir, yok eğer sıkılıyorsanız o zaman o iş için uygun değilsiniz demektir. Sırf para kazanmak için blog açmaya kalkarsanız sıkıldım der ve bu işi yarım bırakırsınız. İnternet üzerinden para kazanmak elbette herkesin hayalidir, ancak bu işi öncelikle para için değilde sevdiğiniz için yapmalısınız. Bu sayede para kazanabilir ve başarıya ulaşırsınız. Bu sadece internetten para kazanmak için ön koşul değildir, hayatınızın her alanında bu şekilde hareket etmelisiniz.

Sıkılmak için mazeret yoktur, her zaman yapacak bir şeyler vardır. Her zaman yapılması gereken yeni şeyler vardır. Bir blog yazarımısınız? O halde ”sıkıldım” kelimesini hayatınızdan çıkartın. Sıkılmak ancak kaybedenlere özgüdür,  kazanan olun ve asla ilerlemekten vazgeçmeyin. Para kazanmak için yaptığınız tüm çalışmalar ve işinizde göstermiş olduğunuz başarılar her zaman devam etsin, hiçbir zaman sıkılmayın ve mazeret üretmeyin.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.