Başarı Bir Yaşam Tarzıdır

Hepimiz hayatımızda bir şeyleri başarmak için mücadele ederiz, bazılarımız bu mücadeleden galip ayrılırken bazılarımız pes ederek bu mücadeleden yenik ayrılır. Peki bu iki çizgiyi birbirinden ayıran nedir? Elbette başarıya yönelik bakış açınızdır. Sizler başarıya ne yönden bakıyorsunuz? Bu sizi bu hayatta başarıya götüren temel soru olacaktır.

start-up_time1

Başlangıç ve Bitiş Çizgisine Dikkat Etmeniz Gerekir

Hayatta her şeyin bir başlangıç ve bitiş noktası vardır, hayatımızın bile. Önemli olan bu çizgide doğru adımlarla ilerleyebilmektir, bunun içinse başarıya odaklanmaktan başka bir yol yoktur. Başarı bir alışkanlık değil, tam aksine bir yaşam tarzıdır. Siz başarıyı hayatınızın en önemli parçası olarak görmezseniz, hayatınız boyunca her zaman kaybedersiniz. Para kazanmanın sürekli yollarını arayıp duruyorsunuz, eğer böyle olmasaydı şuan bu yazıyı okuyor olmazdınız. Demek ki başarı için en önemli adımı atmışsınız. Öyle ki başarıyı bir yaşam tarzı haline getirmek için sürekli okumalı ve kendinizi geliştirmelisiniz. Sadece motive olmak için okuyor ve harekete geçmiyorsanız başarısızlığa uğramanız olasıdır. Bu açıdan başlangıç ve bitiş noktanızı iyi belirlemeli ve ona göre harekete geçmelisiniz.

Sizi başarıya götürecek olan tüm senaryoları gözden geçirin ve başarıyı hayatınızın en önemli parçası haline getirin. Unutmayın! Başarı bir zihniyettir, yaşam tarzıdır. Kendinizi her zaman zihnen ve bedenen başarıya hazır hale getirmeli ve başarıyı hissetmelisiniz. Şunu da ifade etmekte fayda vardır; başarı için başkasının kaybetmesine gerek yoktur, asıl olan başarıyı sizin içselleştirebilmenizdir. Kazanabilmeniz için sadece ”siz” olmanız yeterlidir, bencillikten uzaklaşıp başkalarının da bir şeyleri başarmasını istemek başarıyı yaşam tarzı haline getirmek için ön koşuldur. Kıskançlık duygusundan kendinizi sıyırmanızın zamanı gelmedi mi? Kıskançlık sizi köreltir ve kaybetmenize neden olur. Bu açıdan kişiliğinizi bu yönde geliştirmeniz size hayatınız boyunca büyük fayda sağlayacaktır. İşte o zaman başarıyı bir yaşam tarzı haline getirebilir ve onu hayatınızın bir parçası yapabilirsiniz.

Başarılı olmak istiyorsanız başarının bir kerelik bir şey olmadığını aklınızdan çıkarmayınız. Bir diğer yazıda görüşmek dileğiyle… Sorularınız varsa sormaktan çekinmeyiniz, cevaplamaktan mutluluk duyarım.

Başarı Bir Yaşam Tarzıdır

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.