Başarılı Bir Blog İçin 2 Faktör

Birçok blog yazarı bu işe başlamadan evvel başarılı olabileceği bir alan seçmek ister, bu her zaman başarılı bir blog için en önemli faktördür, ancak başarı sadece alan seçmekle gelmeyecektir. Asıl olan seçtiğiniz alanda ne kadar bilgili olduğunuz ile alakalı bir durumdur.

İşte sizlere başarılı bir blog için 2 faktör:

8-Quick-Tips-on-Running-a-Successful-Blog-770x470

 

1- Doğru Platform Seçme

Doğru platform seçmek bir blog yazarının vereceği en hayati karardır. Nitekim sizler blogunuzu bu platform üzerinde inşa edecek ve başarıya ulaşacaksınız. Bu açıdan doğru platform seçmek önemlidir, ancak asıl önemli olan seçeceğiniz platform hakkında ne kadar bilgilisiniz, bir blogun başarısındaki temel unsur budur aslında.

2- Etkileyici İçerik Yazma

Etkileyici içerik yazma nişinizi belirledikten sonraki en önemli ikinci aşamadır. İnsanlara fayda sağlayan ve onları etkileyebilecek bir yazı yazmak kimine göre zor bir süreçtir. Öncelikle nişinizle ilgili bir problemi araştırırsanız eğer bu doğrudan farklı ve etkili bir yazı yazmanıza da imkan verecektir. Sorun ne kadar büyük olursa çözümü yayınladıktan sonraki geri dönüşlerde o kadar etkili olacaktır. Neticede siz insanların o konu ile ilgili bir problemine çözüm üreteceksiniz ki başarılı bir blogger olmak istiyorsanız bu dikkat etmeniz gereken bir konudur ve başarı kaçınılmazdır. Birde bu sorunu resimlerle ve videolarla desteklerseniz işte etkileyici içerik yazma dediğimiz durumu gerçekleştirmiş olursunuz.

Sizlerde bir okuyucu olarak düşünün, internette sorununuza çözüm bulabilecek en iyi yazıyı araştırıyor ve durmadan site site dolaşıyorsunuz, doğru mudur? Kesinlikle, sizler bir soruna çözüm bulmak adına araştırmalar yapıp makaleler okuyorsunuz. İşte bu noktada bir blog sahibi bu 2 faktöre dikkat ederse başarılı bir blogger olarak adını duyurabilir. Bir diğer yazıda görüşmek dileğiyle… Eğer hala bir blogunuz yoksa ”Hostgator ile nasıl blog açılır?” adlı yazımı okuyabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.