Başarılı Genç Girişimcilerin 2 Ortak Özelliği

İşinizde başarılı olabilmeniz için kendinizi sürekli geliştirmeniz gerekir. Genç girişimciler üzerine yapılan araştırmalar gösteriyor ki başarılarını, çok çalışmaya ve sürekli kendilerine geliştirmeye borçlulardır. Burada önemli bir hususa da vurgu yapmakta fayda vardır. Elbette sürekli yeni şeyler öğrenmek mecburiyetindesiniz, ancak önemli olan doğru olan bilgiyi seçebilmenizdir. Doğru olanı seçemezseniz eğer bu durum işinizde ters etki yaratabilir.

İşte sizlere başarılı genç girişimcilerin 2 ortak özelliği…

5-qualities-successful-entrepreneurs (1)

1- Günlük Tutmaya Özen Gösterirler

Başarılı girişimciler o gün yaptıkları şeylerin kaydını tutmaktan asla vazgeçmezler. İşlerinde başarılı olmak için bir plan dahilinde hareket etmeleri gerektiğini çok iyi bilirler. Günü gününe yapmaları gereken şeyleri öncelik sırasına göre yazarlar ve not ederler. Böylece işleriyle ilgili bir sorun yaşandığında günlüklerine bakarak kolayca nerede hata yaptıklarını görebilirler.

Bu husus işlerinizin büyümesine doğrudan katkı sağlayacağından bu stratejiyi uygulamanızı tavsiye ederim.

2- Yeni Fırsatları Asla Kaçırmazlar

Başarılı girişimciler karşılarına çıkan her fırsatı değerlendirmeyi çok iyi bilirler. Sürekli araştırırlar ve  fırsatların ortaya çıkmasını beklerler. Çıktığı anda da asla kaçırmazlar, bu onları başarıya götüren yegane unsurdan sadece biridir. Ne zaman ve nerede karşılaşabilecekleri noktasında fırsatları gözden geçirirler ve kararlarını ona göre verirler.

Piyasa analizlerini bu doğrultuda gerçekleştirirler ve piyasa araştırmasını yapmayı çok iyi bilirler. Belki aklınıza şöyle bir soru gelebilir, peki biz bütün bunları nasıl başaracağız? Sorunun cevabını 1 numaralı özellikte verdim aslında. Araştırarak, öğrenerek ve durmadan kendinizi geliştirerek. Bu size moral ve motivasyon vermekle kalmayacak, başarıya giden bu zorlu süreçte dimdik ayakta durmanıza ve mücadeleyi elden bırakmamanıza da vesile olacaktır.

Başarılı bir girişimci olmak istiyorsanız, sizlere sahip olmanız gereken 2 özelliği gösterdim. Gerisi sizin ne kadar istekli olduğunuza ve ne kadar çaba gösterdiğinize bağlıdır. Bir diğer yazıda görüşmek dileğiyle… Hepinize hayatınızda başarılar dilerim. Sorularınız varsa sormaktan çekinmeyin, zira cevaplamaktan mutluluk duyarım.

Başarılı Genç Girişimcilerin 2 Ortak Özelliği

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.