Broşür Dağıtarak Para Kazanma

Merhaba değerli okurlarım, bu yazımda sizlere broşür dağıtarak para kazanma deneyimimden bahsetmek istiyorum. Yaklaşık iki ay kadar yaptığım bu işten günlük 40 TL kazanıyordum. O zamanlar yeni mezun olmuş ve iş arayışı içerisindeydim, bu açıdan cep harçlığımı çıkartmak adına bir gıda firmasına ait broşürlerin dağıtımını yaptım.

111

Öğrenciyseniz Mutlaka Denemelisiniz

Öğrenciyseniz ve okul hayatınızı devam ettirmek istiyorsanız bu işi yaparak harçlığınızı çıkartabilirsiniz. Tabii her işte olduğu gibi bu işinde bazı zorlukları ve olumsuz tarafları vardır. Birincisi sigortanız yapılmaz ve sadece paranızı günlük olarak alırsınız. İkincisi ise kış aylarında biraz zorlanabilirsiniz. Neticede broşürleri dışarıda dağıtacağınız için soğuk havalar sizin canınızı biraz sıkabilir. Para kazanma zorlu bir süreç olsa da ailenize yük olmaktan kurtulabilirsiniz. Öğrenciler için tavsiye etmemin nedeni ise, çalışma saatlerinin uygun olmasıdır. Ben günde 5-6 saat çalışıyor ve günlük 40 liramı alıyordum. Aylık ise 1200 TL civarında bir para giriyordu cebime. Zaten iki ay çalıştım ve sigortalı bir işe girdim. Dediğim gibi ben geçici olarak yapıyordum bu işi ve tam olarak bana uygun bir işte değildi. Ancak bir öğrenci için kaçırılmaması gereken bir fırsattır, mutlaka değerlendirilmesi gerekir.

Günlük 5-6 saat çalışarak daha fazla para kazanma imkanı elde edebilmeniz mümkündür. Ayrıca firma sizlere yemek imkanı da sunmaktadır, bu açıdan öğrenci için ideal bir iştir. Ben öğretmenlik okudum ve atanamadım bir süre bu işi yapmak durumunda kaldım. Beni görenler şaşırıyor, abi senin burada ne işin var diyorlardı. Tabii ben pek aldırış etmiyordum, neticede paramı kazanıyor ve aileme yük olmuyordum. Bazı insanlar üniversite mezunu olduklarından bu işi yapmaktan utanabiliyor, bu tamamen yanlış bir tutumdur. Nitekim sen alın terinle paranı kazanıyorsun, utanılacak bir iş yapmıyorsun. Ben bu işi kısa sürelide olsa yaptım ve hiçbir zaman utanmadım, başkasının ne dediği ya da ne düşündüğü sizi ilgilendirmemeli siz bildiğiniz yolda ilerleyin, bırakın başkaları ne derse desin. Broşür dağıtarak para kazanma serüvenim kısa sürse de zor günlerimde bana yardımcı oldu diyebilirim.

Düşüncelerinizi bana bildirmekten çekinmeyin! Bir başka deneyim günlüğünde görüşmek üzere…Hepinize iş hayatınızda başarılar dilerim.

Broşür Dağıtarak Para Kazanma

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.