Başarılı Milyonerlerin Son 3 Alışkanlığı-Bölüm 2

Evet değerli okurlarım bir önceki yazımızda başarılı milyonerlerin 3 alışkanlığını sizlerle paylaşmıştım. Geri kalan son 3 alışkanlığa geçmeden önce ise şunu belirtmek istiyorum, hiçbir zaman hayatınızı kopya üzerine kurmayın. Yani size tavsiye edilen her şeyi  tam manasıyla taklit etmeye gerek yoktur, bunlar sadece sizlere fikir verme amacını taşır. Sadece bu tarz insanların nasıl bilinçli kararlar verdiğini anlamanız noktasında bu yazıyı sizlere aktarıyorum. Okuyun, fikir alın ancak özgün olun, bunu hayatınızın her alanında yapmaya çalışın. İşte sizlere son 3 alışkanlık:

milionwaga

4- Doğru Arkadaş Seçerler

Değerli okurlarım başarılı insanların hayatlarına baktığınızda her zaman doğru insanlarla arkadaşlıklar kurduğunu görmekteyiz. Doğru arkadaştan kastettiğim nedir? Doğru arkadaş size bir şeyler katan ve sizden bir şeyler öğrenen insan demektir. Hem siz ona bir şey  öğretirsiniz, o da size.

Zengin insanlara bu konunun önemi sorulduğunda verdikleri cevap arkadaşlarımızdan öğrendiklerimiz hayatlarımıza çok şey kattı olmuştur. Burada da sonuna kadar haklılardır. Sizinde büyük hedefleriniz varsa doğru arkadaş seçmeye özen gösteriniz.

5- Tasarruf Sahibi İnsanlardır

Başarılı ve zengin insanlar hayatlarında her zaman tasarrufa önem verirler. Zenginler diye israf etmezler ve her şeyde tasarrufa dikkat ederler. Bazı insanlar bunu cimrilik olarak tarif etmektedir, fakat bu doğru bir kanı değildir. Cimrilik insanlara yardım etmekten aciz, doğruyu güzeli bilmeyen, cahil insan profilidir. Başarılı ve zengin insanlar cimri insanlardan tamamen ayrılırlar. Hayatlarını incelediğiniz de bu durumu gözlemleyebilirsiniz.

Sizde tasarrufu hayatınıza sokun ve bir yerlerden başlamanın keyfini yaşayın!

6- En İyiyi Öğrenin

Her zaman bilgi almak için harekete geçtiğinizde en iyiyi öğrenmeye çalışın. Mükemmeli öğrenirseniz hayatınızda mükemmel olur, bunu sakın unutmayınız. Kendi kendine yeten milyonerlerin %95’i sorgulayan ve sürekli en iyiyi öğrenme gayreti içerisinde olan bir yapıya sahiplerdir. Bu husus onları her zaman bir adım öne taşımaktadır.

Sizler hayatınızın her anında gayreti elde bırakmadan hareket etmeli ve kendinize bir plan çizmelisiniz. Çizdiğiniz bu yol haritası geleceğinize de yön verecektir, bunu aklınızdan çıkarmayınız. Bir diğer yazıda görüşmek dileğiyle… Her şey dilediğiniz gibi olsun. Düşüncelerinizi bana bildirmekten çekinmeyiniz.

Başarılı milyonerlerin son 3 alışkanlığı- Bölüm 2

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.