Başarısızlık Korkusunu Nasıl Aşabilirsiniz?

Hayat korkunçtur değerli okurlarım, özellikle iş hayatı. Hayatınızın her alanında bazı olumsuzluklarla karşılaşacaksınız, ancak bu her şeyin kötü olacağı anlamına gelmiyor. Sizlere başarısızlık korkusunu aşabilmeniz için üç seçenek sunuyorum.

fear3-688x397

Her Şeye Hazırlanın

Böyle durumlarda işiniz ve hayatınızla ilgili her şeye hazırlıklı olmalısınız. Diyelim bir şirket yönetiyorsunuz ve gerekli olan evrakları hazırlamanız gerekiyor. İşte burada herhangi bir yanlış yapmamak adına her şeyinizi hazır etmek mecburiyetindesiniz, çünkü evraklarda bir eksiklik olur ve siz kötü durumlara karşı hazırlık planı yapmazsanız kaybetmeniz olasıdır. Bunun yanında negatif düşünceleri bir kenara bırakmalı ve pozitif düşünmelisiniz. Bu başarısızlık korkusunu yenmenize yardımcı olacaktır, hep iyi şeyler düşünün derler ya ne kadar doğru bir cümle öyle değil m? Hep iyi düşününki iyi şeylerle karşılaşabilesiniz.

Öğreneceksiniz

Her geçen gün kendinize bir şeyler katma gayreti içerisinde olmalısınız. Bilgi, karanlık bir sokakta sizi aydınlatan ve size yol gösteren haritanızdır, bunu sakın unutmayın. Hiç kimse bu hayatta mükemmel değildir, bir şeyler öğrenerek belki mükemmel olamazsınız ancak zaman içinde daha iyi olursunuz. Başarısızlık korkusunu yenmeniz için bir şeyler öğrenmek ve kendinizi geliştirmek zorundasınız.

Uzmanları İzle

Ben bildiğim şeylerin çoğunu profesyonellerden öğrendim. Onların hayat tecrübeleri ve bilgileri bana çok şey kattı ve size de çok şey katacaktır. Sektörünüze ait ya da hayatınızda hangi işle meşgul oluyorsanız olun, bilgili ve tecrübeli profesyonelleri bulun. Onlara sorular sorun, bir şeyler öğrenme gayreti içerisinde olun. Her zaman işin uzmanlarından istifade etmesini bilin, daima öğrenin.

Sonuç:

Korkmak aslında bir nevi sizin bir şeyleri umursadığınızı gösterir, fakat aşırısı ise size zarar verir. Başarısız olma korkusu etkili kullanılabilir ve yönlendirilirse başarıya ulaşabilirsiniz. Sunmuş olduğum bu üç seçeneğe hayatınız boyunca dikkat ederseniz başarısız olma korkusu ile baş edebilmeniz mümkündür.

Sadece harekete geçebilmeli ve cesur davranışlar sergileyebilmelisiniz, bu sizi güçlü kılan yegane unsur olacaktır.

Bana soru sormaktan hiçbir zaman çekinmeyin. Aklınıza takılan her türlü soruyu cevaplamaktan mutluluk duyarım, siz başarısızlık korkusu ile ilgili neler düşünüyorsunuz?

Başarısızlık Korkusunu Nasıl Aşabilirsiniz?

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.