İnternetten Para Kazanmak İçin 5 Yol

İnternet, herkesin iş algısını değiştirdi öyle değil mi? İster bir şirket sahibi olun, ister genç ya da profesyonel bir yazar olun hemen herkes İnternetten para kazanmak ve banka hesaplarını doldurmak ister.

Sizlere bu noktada para kazanabilmeniz için birkaç yol göstereceğim.

dilbert-688x387

1- Blog Sahipleri İçin Yazılar Yazın

Konuk blog yazarlığı dediğimiz bu sistem ile para kazanmanız mümkündür. Yazdığınız yazı başına sizlere para ödeyen bloggerları bulmanız olasıdır. Bu sayede makale yazma deneyiminiz ile kolayca para kazanabilirsiniz.

2- Bir Kitap Yazın

Kendi kitabınızı yazıp yayınlamanız artık çok kolay. Günümüzde e kitap dediğimiz bir kitap formatı mevcuttur. Bir önceki yazımda bu konuya detaylıca değinmiştim. Kendi kitabınızı oluşturup Amazon’da satışa çıkarabilir ve para kazanabilirsiniz. Türkçe olarak satış yapmak isterseniz de Publitory’de satışa sunabilirsiniz.

3- Görevleri Gerçekleştir Para Kazan!

Ekstra para kazanmak isteyenler para kazanmanın bir yolunu arıyorsanız, göreve dayalı hizmetler sizin için bir seçenek olabilir. Fiverr ve TaskRabbit tarzı siteler, küçük görevleri tamamlamanız karşılığında sizlere ödeme yapmaktadır. Bunlardan bazıları evle ilgili işler olabilir, fakat grafik tasarım veya danışmanlık hizmeti gibi durumlar içinde kullanılabilir.

4- Videolar Yap

Youtube, içerisinde milyonlarca videoyu ve kanalı barındıran geniş tabanlı bir platformdur. Sevdiğiniz bir konu ile ilgili bir kanal açabilir ve kendi videolarınızı yükleyerek para kazanabilirsiniz. Tabii Türkçe videolar çok para kazanamasa da kanalınızı geliştirdikçe büyük markaların dikkatini çekebilir ve iyi paralar kazanabilirsiniz. Blog yazarlığında olduğu gibi bu işte de gerekli olan tek şey zaman+sabırdır.

5- Web Seminerleri ile Para Kazan

Uzman olduğunuz bir alanınız mı var? O halde bu işten para kazanabilirsiniz. Örneğin; bir avukat hukuki konularda web semineri düzenleyebilir ve karşılığın da bir ücret alabilirsiniz.

İster üniversite öğrencisi, ister ev hanımı ya da işletmesini geliştirmek isteyen biri olun. Dileyen herkes günümüzde İnternetten para kazanabilir, yapmanız gereken şey harekete geçmek ve bahaneleri bir kenara bırakmaktır. Unutmayın! çalışmadan ve çaba harcamadan para kazanamazsınız. İnternet büyük bir nimettir, tabii doğru ve etkili kullanmayı bilenler için…

İnternetten Para Kazanmak İçin 5 Yol

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.