Kendinizden Sorumlu musunuz?

Kendinden sorumlu olmak başarının temel gerekliliklerinden biridir. Sorun ise çoğu insanın hesap verme noktasında iyi olmamasıdır. Kaç kere bir şey yapacağınıza dair kendinize söz verdiniz, ama hiçbir şey yapmadınız mı? Eğer hala bir site açıp para kazanma serüveninize başlamadıysanız, kendinize karşı sorumlu olmadığınız için yapmadınız demektir.

Şunu iyi bilmelisiniz ki, siz eylemlerinizden sorumlu olmalısınız, bu noktada sizin başka şansınız yoktur. Kendinize karşı sorumlu olur ve bu hususa dikkat ederseniz başarıya ulaşmanız için karşınızdaki en büyük engeli kaldırmış olursunuz.

Blog açarak para kazanabilmeniz için, kendinizden sorumlu olmalı ve yapmanız gerekenlerin farkında olmalısınız. Disiplinli, istikrarlı olan insanlar bu işte başarılı olabilmekte ve iyi paralar kazanabilmektedir. Sabırlı olup zamanı etkili kullanabilirseniz siz de başarabilirsiniz. Hiçbir zaman blog açar açmaz para kazanabilirsiniz  demedim, her zaman sabırdan, disiplinden ve sıkı çalışmaktan söz ettim. Emin olun bu şekilde çalışır ve blogunuzu güncel tuttarsanız karşılığını fazlasıyla alırsınız. Tüm reklam verenler sizin blogunuza reklam vermek için sıraya girer, bunu yaşadağınızda  daha iyi anlayacaksınız.

139646

Profesyonel bloggerları incelediğimizde hepsinde var olan üç özelliği görmekteyiz: Tutarlı, sabırlı ve kendisinden sorumlu. Evet bu üç özellik sizi başarıya ulaştıran temel unsur olacaktır.

Bir diğer önemli husus ise kendinize güvenmenizdir. Kendisine güvenmeyen insan bu hayatta hiçbir şeyi başaramaz. Toplumumuzda maalesef bu sorun mevcuttur, kendisine güvenmeyen gençlerimiz başarısızlığa boyun eğmektedir, ben bu duruma karşıyım. Gençlerimiz her zaman kendisine güvenmeli ve yılmamalıdır. Hayatta türlü zorluklarla karşı karşıya kalabilirsiniz, ama bu zorluklar karşısında boyun eğmek mi daha değerli, yoksa dimdik bir duruş sergilemek mi? Dimdik bir duruş sergilemek dediğinizi duyar gibiyim dostlarım.

Şimdi size soruyorum, siz kendine güvenen ve kendinden sorumlu bir insan mısınız?

Kendinizden Sorumlu musunuz?

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.