Başarıyı Nasıl İdare Edebilirsiniz?

Başarı, başarısızlık için bir olasılıktır aslında. Çoğu kişi bunun farkına bile varmadan başarısız olma korkusu ile karşı karşıya kalır, ancak başarı için başarısızlık şarttır.

Başarısızlık Başarının Önemli Bir Parçasıdır

Başarısızlık hemen her kişi için en büyük hayal kırıklığı gibi görülür, aslında bu tamamen yanlıştır. Bizler hata yapmaktan korkar hale geldik, her şeyi mükemmel bir şekilde yapma gayreti içerisindeyiz. Böyle bir tutum sergilememiz başarısız olduğumuz zamanlarda büyük bir moral bozukluğuna sebebiyet vermektedir. Zengin insanların hayatları üzerine yapmış olduğum araştırmalar bana şunu gösterdi; Bu insanlar, zengin olmadan evvel yaptıkları işlerde sürekli hata yapan ve asla pes etmeyen bir yapıya sahiplerdir. Bu durum onları hayatta başarıya ulaştıran en önemli unsur olmuştur.

Başarılı insanların en büyük özelliği hatalarından ders almak ve yılmamaktır, asıl başarı budur. Başarısız olduğunuzda savaşacak mısınız, yoksa yenilgiyi kabul mü edeceksiniz? İşte bu sizin başarılı olup olmadığınızı gösterecektir.

NDEE

Aynı Hatayı Birden Fazla Kez Yapmaktan Korkmayın!

Hatalarınız size yol gösteren ve doğruya ulaşmanıza vesile olan unsurlardır. Aynı hatayı birden fazla kez yapmanız size bir deneyim kazandıracaktır, bunu sakın unutmayınız. Yanlış yaptığınız da kendinize şu soruları sormalısınız: Neyi yanlış yaptım?, Neden böyle bir karar verdim? Bu sorular size doğruyu mutlaka gösterecektir.

Her zaman cesaretli olmalısınız ve yaptığınız yanlışı düzeltmek için gayret etmelisiniz. Bu yolda tekrar eden hatalarınız elbette olacaktır, fakat çalışarak bu hatalarınızı telafi edebilmelisiniz. Yoksa tekrar tekrar yapılan hatalar düzeltilmedikten sonra bir anlam ifade etmeyecektir.

Başarısızlığı nasıl ele alırsınız, İnternet’ten para kazanabilmeniz için bu en önemli özelliğiniz olacaktır. Kendinizi asla cesaretsiz bırakmamalısınız, yanlış yaptığınız her şeyi analiz edin, hatalarınızdan öğrenin, siz doğru yolda ilerliyorsunuz. Şunu da sakın unutmayın, ne kadar bilgili olursanız olun başarısızlık sizin için her zaman var olacaktır. Hayatınızın her alanında bu olasılığı aklınızın bir köşesinde bulundurun ve başarısız olmaya hazır olun, kazanan gibi davranın. Evet belki de sizi başarıya ulaştıracak bir cümle, kazanan gibi davranın. Bu size cesaret verecek ve hatalarınızdan ders alabilmenize yardımcı olacaktır.

Başarı ve başarısızlık ile ilgili görüşlerinizi benimle paylaşır mısınız, Siz ne düşünüyorsunuz?

Başarıyı Nasıl İdare Edebilirsiniz?

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.