Blog ile Para Kazanma: Yeni Başlayanlar Klavuzu

Pekela, yeni başlayanlar için hazırlamış olduğum blog ile para kazanma klavuzu üzerine sizlerle 4 kolay adımı paylaşacağım. Hazır mısınız?

blog_monetization

1- Bilgili Olduğunuz Bir Niş Seçin

Bilgili olduğunuz bir niş seçmenizin önemi bir blog yazarı için olmazsa olmaz bir olgudur. Hangi konuda uzmansanız o konu üzerine bir blog açmanız para kazanma noktasında attığınız en önemli adım olacaktır. Eğer öğretmenseniz insanlara faydalı bilgiler sunarak para kazanabilirsiniz, ya da bir doktorsanız, ya da herhangi bir konu da bilgi sahibiyseniz. Hazırladığınız profesyonel yazılar sizi her zaman bir adım öne taşıyacaktır.

2- Bu Niş İçin İçerik Oluşturun

Nişinizi seçtiniz ve şimdi de en önemli ikinci adıma geldiniz, içerik oluşturma. Seçtiğiniz niş için kaliteli içerikler oluşturmalısınız, bu blogunuzun geleceği açısından son derece önemlidir.

Uzman olduğunuz alanla ilgili okuyucuları  bilgilendirici iki adet makale yazın. Bu okuyucularınızın ilgisini çekecektir. Neticede sizin kim olduğunuzu bilmek isteyeceklerdir. Hatta kendinize ait bir fotoğraf paylaşırsanız daha iyi bir okuyucu kitlesine sahip olabilirsiniz. Örneğin; benim sitemin hakkında bölümüne göz atarsanız, orada kendim hakkında bilgiler verdim ve bir fotoğraf paylaştım.

3- Sosyal Medya Kullanın

Daha öncesinde de üzerinde durduğum bir konudur. Bir blog sahibi mutlaka sosyal medya da aktif olmak durumundadır. Facebook’da, Twitter’da vb. sosyal medya sitelerinde yazılarınızı paylaşırsanız iyi dönüşler elde edebilirsiniz.

Nişinize ait bloglara kendinizi tanıtın ve tanıtım yazısı paylaşmalarını isteyin. Bu sitenizin değerini artıracaktır. Hatta uygun fiyatlarla bu bloglara reklam verin.

4- Kullanıcılarınızla Etkileşim Kurun

Bir kişi blogunuza girdi ve bir yazınızla ilgili yorum yaptı, siz ne yapacaksınız? Başarılı bir blogger olmak istiyorsanız cevap vereceksiniz. Bu okuyucularınızın oldukça hoşuna gidecektir. Onlarla ilgilenmeniz ve sorularına cevap vermeniz önemlidir. Ya da blogunuzla alakalı bir öneri de bulunmak istedi, bu öneriyi dikkate alın. Hem blogunuz hem de okuyucunuz açısından büyük fayda sağlayabilirsiniz.

Sonuç:

Bu klavuz sizlere, en baştan başlayarak blogunuzu nasıl geliştirebileceğiniz ve para kazanabilmenize imkan verebilecek basit dört yol  üzerine kuruludur. Buradan hareketle üç kelimenin önemi karşımıza çıkıyor: Bildiklerini yaz, değer ver, karşılık bul. Sorunuz mu var değerli okurlarım? O halde yorum kısmına yazmayı unutmayın ya da bana e posta gönderin. Hem sorunuza cevap bulun hem de ücretsiz e kitabınızı alın.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.