Siz Zaten Zenginsiniz!

İnanılması zor ama gerçek, siz zaten zenginsiniz. Günleriniz kredi kartı borcumu nasıl ödeyeceğim, kira günü geliyor kira mı nasıl ödeyeceğim gibi sorunlarla geçiyor. Bu koşullar altında zengin olabileceğinizi elbette söyleyemem fakat, şimdi büyük resme bakmanın tam zamanı.

Hayata Geniş Pencereden Bakalım

Başta ülkemiz olmak üzere dünya üzerinde açlıkla mücadele eden ve asgari ücret ile evini geçindirmeye çalışan milyonlarca insan olduğunu biliyor muydunuz? Bu belki de insanlığın en büyük ayıplarından bir tanesidir. Dünya üzerinde ilaç bulamayan ve sağlıklı olmayan ortamlarda yaşamaya çalışan insanlar var, hatta İnternet erişimleri dahi yok! Bu dünyanın en korkunç gerçekliğidir ve biz hala hayata küçük pencereden bakmaya çalışıyoruz. Siz zaten zenginsiniz, ama farkında değilsiniz. Çoğu zaman hayatımızda türlü problemlerle karşılaşırız, hep paradan yakınırız. Ah! bende bir zengin olsam gibi düşüncelere kapılırız, bir kap yemek bulamayan insanları hatırlamayız bile…

moms-follow-passion

Artık bencillikten kurtulmanın ve hayata geniş pencereden bakmanın zamanı geldi de geçiyor değerli okurlarım. Belki hayatınızda bir şeyleri düzene sokmak için mücadele ediyorsunuz, belki de çocuğunuzun eğitim masraflarını karşılamak için gece gündüz çalışıyorsunuz. Sahip olduğunuz her şeyi inanın takdir ediyorum. Bu mücadelenizin de sonuna kadar arkasındayım. Ancak hayatınızda bazı değişiklikler yapmalısınız, aileniz ve geleceğiniz için. Öncelikle işe, bu gününüze şükretmek ile başlamalısınız, çünkü şükür beraberinde bolluğu getirecektir.

Hepimiz hayatımızda zorluklar yaşıyoruz, ben de maddi ve manevi sıkıntılar içerisindeyim. Hatta benim yaşamış olduğum sıkıntıları görseniz şaşırabilirsiniz, çünkü bu kadar sıkıntı içerisinde birilerine yardımcı olmak adına  bu yazıyı paylaşıyorum. Mücadeleyi elden bırakmıyorum, bu belki de hayatta beni perçinleştiren en önemli unsurdur. Öğretmenlik okudum fakat atanamadım, öğretmenlik yapmayı çok arzuluyorum ama hayatta her şey nasip değerli dostlarım.

Site açarak çok para kazanabilirsiniz demiyorum. Ancak denemelisiniz imkanınız varsa mutlaka denemelisiniz. İmkanı olmayan o kadar insan var ki yarın ne olacağını hiç birimiz bilemeyiz. Bu açıdan hala vakit varken başlamalısınız. Bir şey kaybetmezsiniz, aksine kazanırsınız.

Negatif düşünceleri bir kenara bırakın ve bahane üretmekten vazgeçin.

Her zaman söylüyorum düşünceleriniz benim için çok değerlidir. Lütfen düşüncelerinizi benim paylaşın. Siz ne düşünüyorsunuz?

Siz zaten zenginsiniz!

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.