Trafik Elde Etmek İçin Google’a İhtiyacınız Yok!

Merhaba değerli okurlarım, bundan yıllar yıllar önce sitenize trafik sağlamak için önünüzdeki tek seçenek Google idi. Artık günümüzde İnternet kullanımının giderek yaygınlaşması sosyal medya dediğimiz olguyu doğurdu. İnsanlar vakitlerinin çoğunu bu mecralarda geçirmeye başladı, doğal olarak bu durumda site sahipleri açısından büyük bir avantaj sağladı.

Başta Twitter, Facebook olmak üzere daha pek çok platform sayesinde site sahipleri hiç olmadığı kadar trafik elde etmeyi başardı. Bunun yanında Yahoo cevapları ve forumlar da oldukça fayda sağlıyordu. İnsanlar hızla İnternet ortamına adapte oluyor, durmadan bir şeyler paylaşıyordu. Bu durum neticesinde sadece Google’ı tek başına yeterli görmek bir blog yazarı için başarısızlık anlamına gelecekti ki, hiçbir zaman böyle bir şeyin olmasını istemezdik.

Google-is-evil

Tamam belki sitenize en büyük trafiği Google sağlamaktadır, fakat günümüzde alternatif yollarda mevcuttur. Bu yolların sayısı her geçen gün artmakta ve artmaya da devam edecektir. Bu açıdan sitenizi ayakta tutmaya devam etmek istiyorsanız durmadan çalışmalısınız. Blog yazarları sadece yazı yazıp yayınlamaktan sorumlu değillerdir. Günümüzde her sosyal mecrada aktif olmak durumundayız ve bu durumun önemini site açtığınız zaman daha iyi anlayacaksınız. Özellikle Facebook da arkadaşlarınıza faydalı içerikler ürettiğinizi gösterebilirseniz iyi geri dönüşler alabilirsiniz. İlk desteğiniz her zaman arkadaşlarınız olacaktır. Bu noktada Facebook da paylaşım yaparken içeriğinizin kalitesine özen göstermelisiniz. Boş bilgi paylaşmaktansa faydalı bilgi paylaşın ki arkadaşlarınız da size ve sitenize sahip çıksın. Twitter ise trafik elde etmenin en kolay yollarından birisidir. Öyle ki verdiğiniz bir reklam ile binlerce kişiye ulaşabilmeniz mümkündür. Eğer bu söylediklerime dikkat ederseniz emin olun başarılı olacaksınız, bunun  içinse gerekli olan tek şey zaman+sabırdır.

Değerli dostlarım Google her zaman trafik için mükemmel bir kaynak olarak görülse de, kendinize ve web sitenize bir iyilik yapmak adına sosyal mecralardan da trafik elde etmeye başlayın, hemde hemen!

Umarım faydalı olabilmişimdir, sizinde bu konu ile ilgili görüşlerinizi merak ediyorum. Sizin düşünceniz nedir?

Trafik elde etmek için Google’a ihtiyacınız yok!

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.