Aynı Blog Yazınızı Birden Fazla Kez Yayınlayın!

Dostlarım hepinize merhabalar, yeni bir yazı ile yeniden karşınızdayım. Bugün sitenizden  paylaştığınız yazılarla nasıl daha iyi trafik alabilirsiniz ona değineceğim, yani sosyal medyanın trafik için öneminden bahsedeceğim. Her site sahibinin sosyal medya hesapları olduğunu ve yazılarını bu mecralarda paylaştığını düşünüyorum. Yoksa paylaşmıyor musunuz? Eğer böyleyse kesinlikle hata ediyorsunuz. Sosyal mecralar günümüzün en önemli trafik kanallarından birisidir. Sitenizi ilerletmek ve sitenizden para kazanmak istiyorsanız bu hususa bizzat dikkat etmelisiniz.

Defalarca Paylaşın

Blogunuzda bir yazı yayınladınız ve sosyal medya hesaplarınızda paylaştınız, peki işiniz bitti mi? Tabii ki hayır. Takipçileriniz bazen sizin yazınızı fark etmeye bilir, öyle ki Twitter hesabınızı düşünürseniz eğer, hızlı akış içerisinde yazınız gözden kaçabilir. Bu açıdan yazınızı defalarca yayınlamanız da fayda vardır. Ne kadar çok yayınlarsanız o kadar çok kitleyi sitenize çekersiniz. Bu şu manaya da gelmemektedir, insanların sinirlerini bozmaya ya da takipçi kaybetmeye gerek yoktur. Ard arda yayınlarsanız bazı takipçileriniz sizi takip etmeyi bırakabilir. Burada doğru paylaşım yapma noktasında kesin bir çizgi vardır. Bu çizgiye dikkat etmeniz sizin faydanıza olacaktır.

Adsız.2png

 

Takipçilerinizle ne kadar yakın olur ve onlara karşı samimi olursanız trafik çekmeniz inanın kolaydır. Kurduğunuz bu güçlü bağ sitenizi bir adım daha öne çıkaracaktır, bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Bir diğer husus ise aynı yazıyı gün içerisine yayarsanız ve farklı sosyal ağlarda da paylaşırsanız bu durum size fazlasıyla trafik kazandıracaktır. Örneğin; yazınızı sabah 09:00’da Facebook da paylaştınız ve takipçileriniz görmedi. Saat 14:00’da Twitter’da paylaşırsanız sabah göremeyen birisi sizin yazınızı görmüş olacaktır. Yazınızın tanıtımını güne yaydığınız da hızlı sonuçlar alırsınız, bunu sakın unutmayın!

Sosyal medyadaki yazılarınızı yayınlama deneyiminiz nasıl geçti? Sonuçları paylaşırsanız sevinirim.

Aynı blog yazınızı birden fazla kez yayınlayın!

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.