Zengin Olmak mı İstiyorsunuz? O halde gidin borç alın!

Bugüne kadar görüp görebileceğiniz en finansal tavsiyeyi veriyorum, hazır mısınız? Değerli okurlarım şimdiye kadar hepiniz paradan tasarruf edin, borçlarınızı kapatın sözünü duymuşsunuzdur. Ben ise size, zengin olmak istiyorsanız borç alın diyorum. Belki şuanda durup biran bu adam kafayı yemiş herhalde diye düşünüyor olabilirsiniz, ama yazımın devamını okuduğunuzda beni daha iyi anlayacaksınız.

176631

Burada asıl kilit nokta, doğru miktarda borcun olmasıdır. Doğru miktardaki borç nedir peki? Faiz  oranlarının minimum düzeyde olmasıdır. Bunun yanında güvenilir birisinden borç alınmasıdır. Çoğu insan kötü borç dediğimiz borç içerisine girmektedir. Bakın, size iyi borcun gücünü göstereceğim.

Örneğin; yatırım yapmak için 50.000 TL’niz var ve bunu yatırım fonu olarak kullanmaktasınız. Fonun değeri bir yıl içerisinde %12 oranında artarsa sizin kazancınız 6.000 TL olacaktır.Çok kötü bir para değil, para kazanıyorsunuz ama zenginleşiyor musunuz?  Birde şimdi diğer örneği inceleyelim. Yine 50.000 TL’niz olsun, ama bu sefer 350.000 TL değerindeki bir daireyi kredi çekerek satın aldınız diyelim. Bir yıl sonra sizin kazancınız ilk örnektekinin beş katı kadar olacaktır. Eğer siz diyorsanız ki benim borç alabileceğim güvenilir dostlarım var, o zaman bu yolu tavsiye ederim. Hem böylece faiz sorunu ile de uğraşmamış olursunuz.

İşte zengin olmak için borç kullanmanın gücü budur. Kredinizi de düşük faiz oranlarıyla ödediğiniz de kârınız daha fazla olacaktır. Gelecekte size büyük paralar kazandıracak işlere borç alarak yatırım yaparsanız her zaman kazançlı çıkarsınız. İşin mantığı aslında tamamen budur.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Zengin olmak mı istiyorsunuz? O halde gidin borç alın!

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.