Para Kazanmak İçin Üç Adım

Merhabalar Değerli Okurlarım,

Bu bölümde sizlere İngilizce yayın yapmakta olduğum bir sitemden ve bu siteden elde ettiğim kazançlardan bahsedeceğim. Öncelikle sitem seyahat üzerine kurulu olan ve hala yayın yapmakta olan bir sitedir. ”www.turkeytravelguidepersonal.com” adresinden siteyi inceleyebilirsiniz. Siteyi 2016-2017 döneminde açtım ve inanın bu siteden bir senede iyi paralar kazandım. Merak etmeyin birazdan kanıtlarını da sizlere  sunacağım. Kanıtlara geçmeden evvel sizlere para kazanmak için üç adım göstereceğim. Bu üç adım sizin hayatınızı tamamen değiştirebilir. Tabii bu yayın yaptığım sitenin alan adını Godaddy’den hosting, yani barındırmayı ise HostGator’dan satın aldım.  Peki neden? Eğer İngilizce yayın yapacağınız bir site alacaksanız en iyi barındırma sistemine sahip Hostgator’u tercih etmelisiniz. Ben alan adını Godaddy’den almak istedim, bu tamamen sizin tercihinize kalmıştır. Türkçe yayın yapacaksanız alan adınızı wordpressten, hostinginizi ise Hostgator’dan almanızı öneririm. Çünkü Hostgator hızlı ve güvenilir bir barındırma şirketi olduğundan size büyük kolaylıklar sağlayacaktır. Ben alan adını da hostingide Hostgatordan almak istiyorum diyorsanız bu da kabulümüzdür. Dilediğiniz firmadan alan adınızı alabilirsiniz. Sonradan alan adınızı transfer edebilmeniz de mümkündür.  Şimdi gelelim hayatınızı değiştirecek bu üç adıma…

makale-abtd0003-sayi1-sayfa10-2

Para Kazanmak İçin Üç Adım

Para kazanmak için üç adım, evet para kazanma ile ilgili İnternet de pek çok makale okumuş, ancak sizi tam anlamıyla memnun eden bir yazı ile bugüne kadar karşılaşmamış olabilirsiniz. Kulaktan dolma bilgilerle insanlara bir şeyler anlatmaya çalışan insan sayısı piyasada maalesef oldukça fazladır. Ben ise sizlere tamamen kendi deneyimleri mi anlatıyorum. Anlatıyorum ki hata yapmadan bir plan dahilinde hareket edin ve başarıya ulaşın. Öncelikle yapmanız gereken hala bir siteniz yoksa uygun fiyatlarla kendinize  bir site açmanızdır. Bu, Para kazanmak için üç adım ilkesinin ön koşuludur. Bu adımı atlayamazsınız. Sitenizi açtıktan sonra atmanız gereken ikinci adım ise özgün makaleler yazarak ve SEO analizlerini başarılı bir şekilde gerçekleştirerek yayın yapmaya başlamanızdır. Bunun için SEO ile ilgili yazımızı okuyabilirsiniz. İkinci adımda sizlere gerekli olan en büyük etken ise şüphesiz zaman olacaktır. Öyle ki ben dahil hiç kimse size hemen siteyi kurduğunuz anda para kazanmayı vaat edemez. Bu mümkün değildir. En az altı ay özgün içerik üreterek sitenizi ayakta tutmanız gerekecektir. İkinci adımda en önemli etkenlerden birisi ise sabır ve gayrettir. Evet sabırlı olmalı ve bıkmadan çalışmalısınız, gayret etmelisiniz. Eğer bu söylediklerimi yaparsanız ilk altı ay içerisinde karşılığını fazlasıyla alacaksınız. Üçüncü adım ve en önemlisi, doğru pazarlama alanları ve reklamlar bulabilmenizdir. Hemen her site sahibinin gelir elde etmek için kullandığı Adsense Türkçe olarak size gelir kazandırsa da İngilizce yayın yapan bir siteye daha fazla kazandırmaktadır. Bu demek değil ki Türkçe siteler kazanamaz. Elbette söylediklerimi harfiyen yerine getiren kişiler bir süre sonra hem Adsense ile hemde belirli sponsorluklar ile sitelerinden ayda binlerce lira kazanabilecektir, bunu garanti ediyorum. Peki ben İngilizce yayın yaptığım bu siteden nasıl para kazanıyorum? Ben bu sitemden sadece Adsense gelirleri ile para kazanmaktayım. Çünkü gösterim başına aldığım para baya yüksektir. İlerleyen zamanlarda sitemi geliştirdikçe yabancı firmalardan sponsorluklar alarak geliri mi katlayacağı mı düşünüyorum. Turkey Travel Guide Personal, yani Türkiye kişisel gezi rehberi sitesi ile bir senede 10.000 TL kazandım.

Bu düşük gibi görünse de gayet güzel bir rakam. Bizim kendimize inancımız ve güvenimiz yok. Sadece sizden istediğim kendinize güvenin ve inanın. Para kazanmak için üç adım ilkesini uyguladığınız andan itibaren hayatınız da bazı değişikliklerin olduğunu fark edeceksiniz.

Para kazanmak için üç adım ilkesi sadece size yol göstermek içindir. Asıl olan sizin gayretiniz, sabrınız ve çalışma azminizdir. İçinizdeki gücü keşfedin artık. Nasıl site açabileceğinizi öğrenmek için PDF dosyasını indirebilir veya sitemizde yer alan makaleleri okuyabilirsiniz.

PDF Dosyasını İndiriniz:

Neden Site Açmalıyız

Turkey Travel Guide Personal

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.